KABİN MEMURLARI GREV KARARI ALDI

KABİN MEMURLARI GREV KARARI ALDI

Alman Hava Yolu Şirketi Lufthansa’nın Kabin Memurları Grev Kararı aldı

UFO sendikası, Lufthansa kabin personelinin Almanya’daki havalimanlarında 6 Kasım Çarşamba günü TSİ 02.00’de 48 saatlik greve gideceğini aktardı. Eurowings ve SunExpress’in de greve katılması bekleniyor.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa’da çalışan kabin personelinin devam eden iş anlaşmazlığı nedeniyle 48 saatlik greve gideceği açıkladı.

Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) sendikasından aktarılan açıklamaya göre, Lufthansa ile devam eden iş anlaşmazlığında dolayı sendika, Almanya’daki havalimanlarında 6 Kasım Çarşamba günü TSİ 02.00’de 48 saatlik iş bırakma kararı verdi.

Lufthansa’da görev yapan kabin personeli, ücretlerinin yükselmesi meselesinde anlaşma sağlanamaması üzerine 20 Ekim’de Frankfurt ve Münih havalimanlarında 5 saatliğine işe ara vermişti.

Lufthansa, Avrupa genelinde hava yolu şirketleri arasında artan rekabet nedeniyle bu yıl için kar hedefini düşürmüştü. Daha önce 2019 için 2,4-3 milyar avro arasında faiz ve vergi öncesi kar hedefleyen şirket, rakamı 2-2,4 milyar avro olarak revize etmişti.

Birçok uçuşun grev dolayısıyla iptal edilmesi beklenirken yolcuların uçuş saatlerini kontrol etmeleri istendi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.