İtirafçı pilottan şoke eden iddia: Pilotluğunu alırız, aç susuz ortada kalırsın!

İtirafçı pilottan şoke eden iddia: Pilotluğunu alırız, aç susuz ortada kalırsın!

 

FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında itirafçı olan bir şüpheli, örgüt mensuplarının baskıları hakkında bilgi verdi. Şüpheli, Türk Yıldızları Akrobasi Timi kadrosundayken, örgütten ayrılmak isteyince gördüğü baskıların ardından FETÖ’cü olduğunu iddia ettiği bir doktor tarafından verilen raporla malulen emekli edildiğini ileri sürdü.
Konya’da yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan şüpheli, Türk Yıldızları Akrobasi Timi’nde uçtuğu sırada örgütle bağını koparmasından sonra, FETÖ mensubu olduğunu öne sürdüğü bir doktorun verdiği sağlık raporu nedeniyle malulen emekli edildiğini öne sürdü.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ’ye yönelik yürüttüğü soruşturmalar devam ederken, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) gizlice sızan örgüt mensubu subay ve astsubaylar da tek tek deşifre ediliyor. FETÖ soruşturması kapsamında itirafçı olan B.T, emniyette verdiği ifadede, bir süre örgütle ilişkisi olduğunu kabul etti.

FETÖ’deki hiyerarşiyi ve asıl hedeflerinin ne olduğunu anlamasının ardından çeşitli bahaneler bularak “sohbetlere” gitmediğini, örgüt mensuplarının telefonlarına cevap vermediğini aktaran B.T, daha sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki FETÖ’cü subayların ve mahrem imamların tehditlerine maruz kaldığını anlattı.

“Orhan” kod adlı mahrem imamın kendisine “Düzenli görüşmelere gel, Seni bu seviyeye getirdik, sohbetlere gelmiyorsun. Kız arkadaşın var, alkol kullanıyorsun, kendine çekidüzen vermezsen uçuş okulunu bitiremezsin.” dediğini belirten itirafçı, “Mahir” isimli başka bir mahrem imamın ise “Seni kaybetmek istemiyoruz, bizimle ilişkini kopartırsan hem bu dünyanı hem diğer dünyanı kaybedersin.” diye uyardığı iddiasında bulundu.

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığında görev yaptığı sırada filo harekat subayı olan eski albay E.G’nin çeşitli bahanelerle herkesin içinde kendisine bağırdığını ve hakaret ettiği ileri süren B.T, “Bana yapılan kötü muameleler üs içinde o kadar ayyuka çıkmıştı ki yapılan skeçlerde bile beni konu yaparak aşağılayıcı oyunlar sergileniyordu. Sonra eğitim bitim mezuniyetim geldiğinde atış ve uçuşlarımın çok iyi olmasına rağmen devre sonuncusu olarak mezun oldum ancak F-16 uçaklarla uçmaya hak kazanamadım. Bu süreçte FETÖ’cülerin benden vazgeçtiklerini anladım. 133. Filo’da da pasifize edildim.” ifadelerini kullandı.

“PİLOTLUĞUNU DAHİ ELİNDEN ALIRIZ, AÇ SUSUZ ORTADA KALIRSIN”

O dönemde “Murat” kod adlı mahrem imamın kendisine hitaben, “Bizimle ilişkini koparırsan şu an sana yapılan az bile. Pilotluğunu dahi elinden alırız, aç susuz ortadan kalırsın.” dediğini anlatan itirafçı, kendisine yönelik baskıların arttığı zamanda E.G’nin kendisini arayarak eşiyle, evine ani bir baskın gerçekleştirdiğini ileri sürerek, “E.G. eşiyle evime geldi. Bütün odaları eşiyle beraber gezdi ve her yeri aradılar. Bu olay üzerine sinir krizi geçirdim ve E.G. ile yaka paça birbirimize girdik.” dedi.

B.T, Ankara’da 30 Ağustos 2013’teki Türk Yıldızları Akrobasi Timinin gösterisinin ardından, 2 Eylül 2013’te yıllık sağlık muayenesi Eskişehir’de olmasına rağmen, Ali Onur A’nın kendisine “Gel, beraber hazır Ankara’ya gelmişken sağlık muayenesine girelim.” demesi üzerine Ankara Etimesgut Askeri Hastanesi’ne gittiğini anlattı.(hürriyet)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör