İsyan ettiler! “Artık yeter! Uçuşları komple iptal edin”

İsyan ettiler! “Artık yeter! Uçuşları komple iptal edin”

 

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul’dan kalkacak olan ve Zonguldak Havaalanı’na inecek olan TK2733 sefer sayılı uçağı iptal edildi.

Uçağın kalkış saatinden 1 saat önce yolculara mesaj gönderilerek uçağın iptal sebebi açıklanmadı.

‘Uçak seferi iptal’ mesajını gören yolcular isyan ederek “Bu benim 5’inci uçuş iptalim. Milleti mağdur ediyorlar, vekiller sahip çıkmıyor. Zonguldak’ın sahibi yok, pist kısa ve dar diyorlar. Bu havaalanı dar ve kısa ise süs diye mi yapıldı? Harcanan trilyonlar bizim paramız, sorumlular hesap versin. Yaparken dar ve kısa piste uçak inemeyeceğini bilmiyorlar mıydı? Sorumlular para yemek için sadece var demiş olmak için mi bu havaalanını yaptılar. Madem uygun değil komple iptal etsinler yeter artık” dediler.

Yolcular ayrıca iptal edilen seferlerde bilet ücretlerini henüz alamadıklarını ifade ettiler.

Zonguldak Havaalanı’nda pist uzatma çalışmaları devam ederken pist uzatıldığında A320 model uçakların iniş yapabileceği açıklanmıştı.

 

“Bize ‘Gidin yeni bir havaalanı yeri bulun’ dediler”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş 10 Ocak çalışan gazeteciler günü kapsamında basın mensuplarıyla düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi.

Öğretmenevi’nde düzenlenen kahvaltı programına Merkez ilçelerde bulunan yazılı ve görsel basın kuruluşları temsilcileri katıldı.

Havaalanı sorunlarından bahseden Vali Bektaş “Sorunlar çözülmeyince vatandaş şikayet etmeye başlıyor. Şikâyet etmek sorunun bir çözüm noktasında başlangıçtır. Sorunları palyatif bir şekilde çözmeye kalkarsanız sorun sürekli tekrar ediyor. Uçak iptalleri yaşanıyor son günlerde. Önceden ALS diyorduk, o halledildi. Şimdi de pist kısa diyoruz. Pisti uzatacağız, pist geniş değil diyeceğiz. Ne yapacağız, ben başıma gelecekleri biliyorum. Vatandaş sorunsuz havaalanı istiyor kardeşim. Bizim istediğimiz gibi bir havaalanı yapmalarının yetkililer mümkün olmadığını söylüyor. Gidin kendinize yeni bir havaalanı bulun dediler. Bu havaalanı 10 sene bizi idare edecek. Ben size yalan mı söyleyeyim. Ben bu milletin parasını çöpe mi atayım” dedi.(pusula)

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.