İşte Türkiye’nin ülke ülke, tarih tarih uçuşları başlatma planı

İşte Türkiye’nin ülke ülke, tarih tarih uçuşları başlatma planı

Türkiye, hangi ülkeye ne zaman uçuşları başlatabileceğini belirledi. İlk aşamda, 70 ülkeyi kapsayan bir uçuş başlatma planı oluşturuldu.

Türkiye’nin hangi ülkeye uçuşları ne zaman başlatmayı planladığı netleşmeye başladı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yürüttüğü ortak çalışmayla oluşturulan listeye göre, uçuşların başlayacağı ilk ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olacak. Kıbrıs’a dönük ilk uçuşun 1 Haziran’da yapılması planlanıyor.

Açılacak ilk yabancı ülkeler

Yapılan planlamaya göre 10 Haziran’da ise Bahreyn, Bulgaristan, Katar ve Yunanistan uçuşlarına başlacak. 15 Haziran tarihine gelindiğinde ise; Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Çekya, İsviçre, Japonya, Kuzey Makedonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Romanya ve Sırbistan uçuşları yapılmaya başlanacak.

Hollanda ve Kazakistan uçuşlarının 20 Haziran’da başlaması planlanırken, İskandinav ülkeleri ve Güney Kore için belirlenen tarih ise 22 Haziran olarak öngörüldü.

En son ABD uçuşları başlayacak

Çin, Ukrayna, Moldova, Özbekistan, Kanada ve İsveç’in de aralarında yer aldığı bir grup ülke için 1 Temmuz tarihi belirlenirken, Rusya, Birleşik Krallık, İsrail, Lübnan için 15 Temmuz; İtalya, İspanya, İran, Irak, Suudi Arabistan için 1 Ağustos tarihi belirlendi. Planlamaya göre, uçuşların en son başlayacağı ülke ise 1 Eylül tarihinde uçulması planlanan ABD oldu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

7 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Umarım
1 ay önce

Bu tablonun gerçek olmasını canı gönülden diliyorum…

Elman
1 ay önce

Bence bu tablo çok degişecek. Bu gün Kipr (bilməm kuzey Kiprlə ayni devletmi) sınırlarını 9 haziranda açacağını söyledi. Azerbaycan isə sınırları açmaq haqda bilgi vermiyo. Bütün devletler COVİD teatrosunda rol aliyo

senior
1 ay önce

Abd temmuzda baslar..

vatandaş
1 ay önce

peki karşı ülkeler hava sahasını açtı mı veya ne zaman açacak ayrıca bu katı sağlık sınırlamalarıyla (uçuş boyunca maske takılması özellikle uzun mesafeli uçuşlarda kaçınılmaz sıkıntı yaratacaktır, baş üstü dolaplarına eşya konmaması, sosyal mesafe, vs) kimler, hangi maliyetlere katlanarak uçak yolculuğu yapmak isteyecektir?

boşver ismimi
1 ay önce

Neden Asya’da Japonya ve G.Kore var? Ya diğerleri?

metin
1 ay önce

kosovadan thy nezaman başlıyacak 3 temmuz biletimiz var

Aycan
1 ay önce

Kırgızistan Türkiye arası sınırlar ne zaman açılacak?