İşte THY’nin yaz planı

İşte THY’nin yaz planı

Koronavirüs nedeniyle yolcu operasyonunu tahliye uçuşları haricinde durduran THY 28 Mayıs’tan itibaren yeniden uçmaya başlayacak. Dış hatlarda Haziran, Temmuz ve Ağustos programını yapan THY, aşamalı olarak seferlerini artırmayı planlıyor. İç hatlar ise yüzde 60 kapasite ile başlayacak.

Haziran ayında 19 ülkede 22 noktaya sefer gerçekleştirilecek. Haftalık frekans sayısı ise 75 olarak belirlendi. THY, Kanada’da Toronto, Kazakistan’da Almatı, Afganistan’da Kabil, Japonya’da Tokyo, Çin’de Şanghay, Güney Kore’de Seul, Singapur, Danimarka’da Kopenhag, Isviç’te Stockholm, Noveç’te Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf, MünihT, Avusturya’da Viyana, Hollanda’da Amsterdam, Belçika’da Brüksel, Beyaz Rusya’da Minsk, Gürcistan’da Tiflis, Lübnnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail’de de Tel Aviv’e uçacak. ABD hatları ise kapalı.

Temmuz ayında 74 ülkede 103 noktaya haftada 572 frekans uçulacak. ABD hatlarından Los Angeles, Chicago ve New York açılacak. Ağustos’ta ise 98 ülkede 160 noktaya haftalık 937 sefer yapılacak. Eylül ayında ise 99 ülkeye 166 noktaya haftalık olarak 989 sefer planlandı.

İÇ HATLAR BAŞLIYOR

THY, iç hatlarda ise yüzde 60 ile uçuşlarına başlayacak. Bu oranın zamanda artırılması ve yüzde 100’e çıkması planlanıyor.

DIŞ HAT OPERASYONU

Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yapılan planlama şöyle:

(tolgaozbek.com)

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Çetin Özbey

Temenni edelim ki uygulansın. İnşallah

Sarkedin

Peki corona virüsünün bu plandan haberi var mi? Saka galiba

vatandaş

gerçekçi bir yaklaşım mı bu???

yolcu

cok iyimser bir tasari olmus bence de!

tgs

zor dostum zor