İşte Pasaportsuz Seyahat Noktaları

İşte Pasaportsuz Seyahat Noktaları

2019 Black Friday için geri sayım… Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor? Alışveriş tutkunları için pasaportsuz seyahat edilebilen ülkeler…

ABD’de yapılan ve ülkemizde de birçok markanın dahil olduğu Black Friday, kasım ayının ilerlemesiyle beraber merak konusu oldu. Black Friday indirimleri yaklaşırken, birçok marka mağazalarında hazırlık yapmaya başladı. Aynı zamanda e ticaret siteleri de kampanyalara dahil olacak. Bir çok alışveriş tutkunu da yurt dışına çıkarak alışveriş yapmayı düşünüyor. Ancak bazılarının pasaportu olmaması planları bozuyor. Bizde pasaportsuz, sadece T.C. çipli kimlik kartıyla seyahat edebileceğiniz alışveriş merkezlerini sizler için derledik.

BLACK FRIDAY NE ZAMAN?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma gününü temsil ediyor. Black Friday indirim günleri bu yıl 29 Kasım Cuma günü başlayacak.

NE ZAMAN ORTAYA ÇIKTI?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday bir resmi tatil sayılmaz. ABD’nin yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde de bu etkinlik düzenlenmektedir.

NEDEN ‘BLACK’ DENİLİYOR?

Resmi bir tatil olmayan bugüne Black yani ‘Kara’ denmesinin nedeni 1960’lara dayanıyor. Bugünlerde dükkanların daha hava aydınlanman erken açılması ve kararmadan kapanmaması, bunun yanı sıra alışveriş caddelerinde yaşanan yoğun araç ve insan trafiğinin neden olduğu günlük hayatı etkileyen olumsuzluklar nedeniyle bugüne ‘Black Friday’ denildiği iddialar arasında.

UZMANLARDAN ÖNEMLİ UYARI

BLACK Friday (Efsane Cuma),Cyber Monday (Siber Pazartesi), 11.11 indirimleri ve yılbaşı fırsatları gibi, yüzlerce e-ticaret sitesi ve markanın Kasım ayından itibaren kampanyalı satışlara başlayacağı 3 aylık indirim çılgınlığı dönemi başlamak üzere. Özellikle bu dönemde siber dolandırıcılara fırsat doğuyor. Kullanıcılar internetten üzerinden yaptıkları online alışverişlere bu aylarda daha dikkatli olmalı.

Sadece Kimlik Kartıyla Seyahat Edilebilen Yurt Dışı Alışveriş Merkezleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Yavru vatan Kıbrıs’ta bol bol alışveriş yapma şansına sahipsiniz. Hellim peynirini ve özel kahveyi orada denemeniz tavsiyemiz…

Ukrayna

Ukrayna’ya hem vizesiz hem de pasaportsuz gidebilirsiniz. Kiev ve Lviv ‘de her türlü alışveriş imkanına erişebilirken, tarihi yerleride gezme şansınız olacaktır.

Gürcistan

Turist olarak Gürcistan’ı ziyaret etmek isterseniz 1 yıla kadar ülkeye vizesiz giriş yapabilirsiniz. Ayrıca pasaportsuz turlara katılabilir, sadece kimlik göstererek seyahat edebilirsiniz. Alışveriş imkanı bulabileceğiniz Gürcistan’da yöresel yemekleri tatmanız tavsiyemiz…

Moldova

Kişinev yemyeşil doğasıyla dikkatleri çekerken dünyanın en iyi üzümlerinin yetiştirildiği şarap mahzenlerinin olduğu şirin bir şehir. Yeme içme ve hayatın ucuz olduğu bir kent. Alışveriş imkanı bulabileceğiniz bir şehir.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Gamze Zerrin

Her yıl mutlaka bu yerlerden birine gitmeye çalışıyorum vize olmadığı için tercih ediyorum. Genelde gitmeden uçak biletimi almak için xxxx’a giriyorum. Fiyatlar çok ucuzladı bu aralar.