İstanbul Havalimanı’nda 2 Bini Aşkın Eser Okurlarla Buluşuyor

İstanbul Havalimanı’nda 2 Bini Aşkın Eser Okurlarla Buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İGA iş birliğiyle, aralarında yüzlerce Nobel ödüllü eserin de bulunduğu 2 bini aşkın yayına ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı Kütüphanesi hizmete açıldı.

Edebiyattan çocuk oyun alanlarına yolcuların vakit geçirebilecekleri kültürel dinlenme noktası olan kütüphanede okurlar bin 350 edebiyat, 500 çocuk, 150 İngilizce, 50 dergi ve 500 Nobel ödülü almış edebiyat eserlerinin bulunduğu toplam 2 bin 550 yayına ulaşabiliyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açılışını yaptığı İstanbul Havalimanı Kütüphanesi yoğun yolcu trafiğinin olduğu iç hatlar bağlantı noktasında hizmet veriyor. Ulusal uçuşlarda yolculara çocuklarıyla birlikte kaliteli vakit geçirebilmeleri olanağı da sunan kütüphaneden üyelik koşulu ile kitap da ödünç alınabiliyor. Okurlar ilk etapta
İstanbul Havalimanı Gelen Yolcu Bölümü çıkışına konulacak Kitap İade Kutusuna bu kitapları bırakabilecekleri gibi, isteyenler de Türkiye’deki herhangi bir halk kütüphanesine teslim etme imkânına sahip.

İGA tarafından yer tahsisi ile altyapının sağlandığı, 06.30 ile 23.30 saatleri arasında hizmet sunacak kütüphanede 6 Bakanlık personeli bulunacak.

Türkiye’nin en prestijli mekânlarından İstanbul Havalimanı’nda okuma kültürüne ilişkin farkındalık oluşturulacak bu hizmet ile kitaba kolay ulaşma bilincinin oluşturulması ve okuma alışkanlığının artırılarak, vatandaşların kütüphanelere yönlendirilmesi hedefleniyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.