İran ile olan sınır kapıları kapatıldı, uçuşlar durduruldu

İran ile olan sınır kapıları kapatıldı, uçuşlar durduruldu

 

Türkiye, İran’da ölümle sonuçlanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeni ile sınır kapılarını kapattı, İran’dan Türkiye’ye olan tüm uçuşları durdurdu.

Aralık ilçesi Kaymakamı Mustafa Görmüş’ün olay yerinde inceleme yaptığı ve ekiplerin teyakkuz halinde olduğu bilgisine ulaşıldı.

Iğdır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ise, “İran’da görülen Koronavirüsü vakalarına karşı ilimiz sınır ili olması sebebiyle her türlü emniyet ve sağlık tedbirleri ilk andan itibaren alınmıştır.

Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışındaki haber ve yorumlara lütfen itibar etmeyiniz” denildi.

BAKAN KOCA: İRAN’A UÇUŞLAR TEK TARAFLI DURDURULDU
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran’daki ölümlerin artışı bizim için alarm anlamında. Nahcivan dahil olmak üzere 4 tane sınır kapısı Koronavirüs nedeniyle kapatıldı. Tüm uluslararası uçuşlar (İran’dan gelişler) saat 20.00 itibarıyla tek taraflı ve geçici olarak durduruldu. Dün ve önceki gün, 8 İran vatandaşı hastalık bulgularının olması nedeniyle ülkemize girişleri verilmedi. Van’da soğuk algınlığı belirtileri olan 5 kişi gözlem altındaydı. Onların sonuçları da koronavirüs açısından negatif çıktı” dedi.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
İranlı
4 ay önce

İranda haberlerde iranlılar sağlık raporu alarak Türkiye ye girecek diye saçma haberler dolanıyor

Falcao
4 ay önce

Burdan uçak nasıl gidiyo onu anlamadım. Gidip yolcusuz mu dönecek yani? Yoksa iptal mi edilecek bütün uçuşlar. Uçağın orada kalacak hali yok.

Atlasglobal
4 ay önce

Atlas batmasaydı uçuşları durdurmazdı. Kaçak göçek bir yol bulur yine devam ederdi. Zaten ekip beleş, borca yazdırırdı giderleri:))

Şimdiden geçmiş olsun
4 ay önce

O virüs çoktan İstanbul veya başka illere ulaştı bile. İran olmasa da başka milletler tarafından. Şu anda milletin daha ruhu duymuyor ama elbet gizlenemicek bu gerçek. Boku yedik haberimiz yok.