İngiltere Türkiye’ye uçuş yasağını kaldırıyor!

İngiltere Türkiye’ye uçuş yasağını kaldırıyor!

İngiltere, Türkiye’nin de yer aldığı 75 ülkeye uçuş yasağını kaldırmaya hazırlanıyor. İngiliz The Telegraph gazetesinin bildirdiğine göre, İngiltere Türkiye’de Covid-19 salgının düşüşe geçmesi ve hastalığa dair açıklanan verileri güvenilir bulduğu için bu yönde karar aldı. kesinleşmiş kararın bugün ya da yarın duyurulması bekleniyor.

The Telegraph’ın haberine göre İngiltere, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 75 ülkeye Pazartesi’den itibaren uçuş yasağını kaldırmaya hazırlanıyor. İngiltere Dışişileri tarafından uçuş yasağının kaldıracağı ülkelerin tam listesinin bugün ya da yarın yayımlanması planlanıyor.

Gazete, İngiltere’nin hemen hemen tüm AB destinasyonlarına, Bermuda ve Cebelitarık dahil olmak üzere İngiliz bölgelerine ve Türkiye, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya zorunlu olmayan seyahat yasağını kısa süre içinde kaldıracağını bildirdi.

Haberde, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın uçuş yasağını kaldırmasının nedeni olarak, söz konusu 75 ülkede yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle görülen vakaların düşüşe geçmesi ve hükümetler tarafından açıklanan verilerin güvenilir bulunması gösterildi.

Bakanlığın kararı aynı zamanda belirtilen 75 ülkeyi ziyareteden İngilizlerin, yurda döndüklerinde 14 gün karantinaya alınmayacağı anlamına da geliyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
London
1 ay önce

İyi de turistik bölgelerde sıradan yerlerde bile fiyatlar fahiş ve bu olay İngiltere’de ciddi kanallarda başka yere gidin diye haber oldu. Mesela Bodrum’da bir kahve 8.5 pound,yat turu 70 pound. Geçen seneye göre fiyatlarda çok ciddi artış var. Yunanistan’daki fiyatlar yarısı ve porsiyonlar da büyük. Kendi ayağına kurşun sıkan esnaf,krizdeyiz,millette de bunaldı bu psikolojiyle tatilde çok para harcarlar fiyatları şişirelim zihniyetinde olurlarsa ağlamasınlar sonra.

aabba
1 ay önce

herkesin paraya ihtiyaci var, o yuzden.