IndiGo uçağındaki yolcuda koronavirüs tespit edildi

IndiGo uçağındaki yolcuda koronavirüs tespit edildi

 

Chennai’den Coimbatore’ye uçan bir IndiGo yolcusu, COVID-19 için pozitif sonuç verdi. Bunun üzerine; uçaktaki uçuş ekibi, iki haftalığına karantinaya alındı ​​ve uçaktaki tüm yolcular da durum hakkında bilgilendirildi.

İç hat uçuşlarının başladığı gün meydana gelen bu vaka,  pandemi hala devam ederken uçmanın potansiyel tehlikelerini vurguladı.

Olay; Tamil Nadu’nun güney eyaletinde, Chennai’den Coimbatore’ye yapılan bir IndiGo uçuşu sırasında  gerçekleşti.

Durum protokolleri doğrultusunda, uçaktaki tüm yolcular, korona virüsü testine tabi tutuldu ve böylece pozitif sonucu veren yolcu tespit edildi.

24 yaşında bir erkek olan yolcu, daha sonra durumunun izlenmesi için hastaneye kaldırıldı.

IndiGo; konuyla alakalı olarak yaptığı bir açıklamada, uçuş ekibinin 14 gün boyunca tecrit edileceğini ve diğer yolculardan da durumdan haberdar edildiğini söyledi.

Uçuş mürettebatı, yüzlerce insanla temas nedeniyle virüs bulaşma riskinin yüksek olduğu bir grup. Tamil Nadu’ya olan yurt içi uçuşlarında bulunan tüm yolcuların, asemptomatik vaka oldukları tespit edilirse 14 günlük evde karantinaya ve belirtiler gösteren vaka oldukları tespit edildiğinde devlet tarafından işletilen bir karantinaya tabi tutulacaktır.

IndiGo ayrıca;  enfekte yolcunun yüz siperi, maske ve eldiven giyme gibi tüm güvenlik protokollerini izlediğini ve hiç kimsenin yanında oturmadığını açıkladı. Bu uçaktaki diğer yolcuları koruyarak, virüs bulaşma riskini önemli ölçüde azaltmış olabilir.

İç hat uçuşlarının ilk gününde bir COVID-19 vakasının tespit edilmesi, sektör için hiç de iyi bir haber değil. Kabin içinde hastalığın bulaşma riski düşük olmakla birlikte, yolcuların hava seyahatine olan güveni darbe alacaktır.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments