İlker Aycı’dan THY personeline önemli mesaj

İlker Aycı’dan THY personeline önemli mesaj

TÜRKİYE UÇMAYA NE ZAMAN BAŞLAYACAK? THY SALGIN SONRASI HANGİ ÖNLEMLERİ ALACAK?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, youtube’de 5N1K adlı programın sunucusu gazeteci Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtladı.

Youtube üzerinden yapılan canlı yayında havayolu şirketi hakkında açıklamalarda bulunan İlker Aycı sektörün zor bir dönemden geçtiğini ve personel çıkarmadan yollarına devam etmeye çalıştıklarını söyledi.

Sorulan soruların başlıca başlıkları şu şekilde;

Türk hava yolları bu krizin neresinde ve ne durumda?

Çalışan personel ödenekleri ne durumda?

İşten çıkarma olacak mı?

60 yaş üstü kaptan pilotların ödenekleri ne durumda?

New York uçuşları ne zaman başlayacak ya da tahliye uçuşları olacak mı?

Amerika, Kıbrıs uçuşları olacak mı?

Geri

53
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
KISMİ ÇALİSMA ADAY ADAYİ

Allah bizi siniyormu yoksa bir kapı kapatıp acacakmi bilemem ama şu şirkete gireli 9 yıl oldu hersene bir olay veya kriz olduğunda hep bir personel çıkarma muhabbeti beliriyor bu korku ile yaşamak mı yoksa kafayı yemekmi anlamadım yani son üç sene kar üstüne kar ama tek bir sene o üç sene karı nasıl seni idare etmez istihdam seferberliği adı altında çok personel girdi işe alırken alındı hesapmi yapılmadı bu işten çıkarma korkusu yüzünden insanlar rahatsız bunu bilin istedim ikramiyeler desen oda gitti elde var sıfır yinede diyorum ki Allah şirketimize zeval vermesin tez zamanda inşallah düzelir hersey

FINITO

Eski maaş düzenine elveda deme zamanı geldi. Durum çok net. Bence İlker Aycı hiç evirip çevirmeden çok net konuştu. “Herkese geçinebileceği kadar maaş”. Eee şu ortamda ne diyebilirdi başka? Ortalık yangın yerine dönmüş, merak etmeyin beyler aynı maaşlarınızı ve özlük haklarınızı alacaksınız mı deseydi yani? Herkes elini öncelikle vicdanına koysun.

boşver ismimi

KISMİ ÇALİSMA ADAY ADAYİ… işe girerken kimin torpiliyle girdiysen onu ara. Hak yediysen hakkını alıyorsundur.

Covid19

Krizi nasıl fırsata çeviririm? İkramiyeleri bir sonraki tis e kadar kaldır, 6 ay kısa çalışma ödeneği akabinde maaşları %30 daha az öde. Çünkü normalleşme 3 sene demişim hatta 5 sene bile olabilir demişim altyapıyı oluşturmuşum.
Konuşulandan anladığım bu. Neden böyle olumsuz anlıyorum? Çünkü; kar ettiğim dönemde kar payı dağıtmayı geçmişim çalışanların yakıt parasına ve pazar mesailerine göz dikmişim ve el koymuşum. Zarar ediyosam maaşına göz dikmem anormal olmaz.

KARABOGA

Ulkemizde son zamanlarda ortaya cikan yonetici tipi: “olacaklari soylemeyince olmayacagini sanan” calisanlar bu konulari neden tvden dinliyor? yok mu koca sirketin ic konularini konusabilecegi bir teknoloji?

Teknik

Boyle guzel konusup arkasindan ölümü gosterip sitmaya razi etmeyin sayin Ayci. Her sene bi olay her sene bi mevzu valla kimsede motivasyon psikoloji hicbisey kalmadi. Temmuz ikramiyesi zaten yalan olduda en azindan Ekime kadar toparlariz insallah

Maaslar Yarim ikramiye Hayal oldu

Hava is nerede diye merak ediyorduk!Thy nin dizinin dibinde imis.Birlikte karar vermisler..
.Ama neye?

KARABOGA

hidrolik pompaya.

Cengiz

Yarım iyiymiş ben daha az diye duydum

fedakar

Fedakarlığa sen ve senin gibi torpilli tosuncuklardan başlasan. Thy imkanlarıyla lüks hayat yaşıyorsunuz hak etmediğiniz paraları,bonusları kazanıyorsunuz,yurtdışı müdürlerin yurtdışı gelir vergilerini bile ödüyorsunuz,şirketinizi çok seviyorsanız bedava çalışın da görelim ! Ayrıca 25 milyon tl bonus ne oldu,iade ettiniz mi?

Vecihi

O degil de önceleri saka gozlukleri vardi biyik oluyodu altında kartallı ilker tıpa tıp benziyo…

Vecihiye

ıhiıhiıjimahuhagahuuulan ne adamsın hiç o gözle bakmamıştım şimdi gördüğüm yerde gülerim ben buna tisssss

IstanbulAnkaraBaşarılı

Öyle bi anlatıyorki yurtdışı müdürler sanki okul arkadaşı kankası

Teknik

Sankisi fazladır belki….?

komutan logar

şirkete bi cisim yaklaşıyo

Kamil

Sirkete degil bize yaklasiyor o cisim:))

KAFASI KARIŞIK

57:42 den itibaren İlker bey üstüne basa basa ( her şey) iyi giderse diyerek yeni tarihleri açıkladı. 28 mayıstan 6 hazirana çok şey bir anda değişmez virüs bu nihayetinde..
Orada bir soru işareti oluştu açıkcası