İlk İngiliz turist kafilesi Dalaman’a geldi

İlk İngiliz turist kafilesi Dalaman’a geldi

İngiltere’den Dalaman Havalimanı’na gelen, 400 İngiliz turistten oluşan sezonun ilk kafilesi, çiçeklerle karşılanarak baklava ve lokum ikram edildi.
Karşılama törenine Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Dalaman Başmüdürü Yaşar Kasap ve turistik acente temsilcileri katıldı.

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Güvenç, Turizm piyasasındaki dalgalanmalara rağmen sezonun açılışında 2 uçağın üst üste gelmesinin moralleri düzelttiğine işaret ederek, “Bizim için Ana pazarımız İngiltere’den yolcuların gelmesi, uçakların azalmaması çok önemli. Turizm Bakanlığı’nın bu konudaki çabalarına çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun Turizm Bakanlığı olağan üstü destek veriyor turizm sektörüne. Son yapılan uçuş başına 6 bin dolarlık mali destek, onun yanı sıra çeşitli pazarlardaki tanıtıma ilişkin projelere yaptıkları destek olağan üstü boyutlarda. O konuda sektör olarak kendilerine müteşekkiriz” diye konuştu.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ise; “Bölgemiz için ve yöremiz turizmi için çok önemli bir gün. Bu gün sezonun ilk turist kafilesini karşılıyoruz. Ben öncelikle kendilerine hoş geldiniz diyorum ve kendilerine güzel bir tatil diliyorum”

Karşılama töreninde hazır bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Dalaman Başmüdürü Yaşar Kasap’da; “Gelen turist kafilesi, uçaklar dolu olarak geldi. İnşallah bundan sonrada dolu gelip dolu olarak dönecekler inşallah. Yöremizin tanıtılmasında yöremizde kendilerini misafir etmekten büyük bir zevk duyuyoruz.”

Yolculardan Valerie Booth, tatil için 14 yıldır Türkiye’yi tercih ettiğini dile getirerek “Türk insanı çok iyi ve arkadaş canlısı. Türkiye’de yaptığım tatillerden memnunum ve gelmeye devam edeceğim.” şeklinde konuştu.

(İHA)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments