İGA’dan Kredilerinin Refinansmanı Hakkında Duyuru

İGA’dan Kredilerinin Refinansmanı Hakkında Duyuru

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İstanbul Havalimanı’nın inşaatını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş, kredilerinin refinansmanı için Londra ve İstanbul merkezli kurumsal finansman ve finansal danışmanlık şirketi Dome Group Financial Services Limited’i yetkilendirdi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İGA İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu şunları söyledi; “Refinansman, tüm dünyada dev projelere imza atan kurumlarca tercih edilen finansman modellerinden biridir. İnşaat maliyetleri azalan, operasyonel süreçlerini başarıyla yürüten ve nakit akışı güçlü olan bir şirketiz. Büyük taşınmanın ardından çok başarılı bir operasyon süreci yönetiyoruz. Şu an 72 havayolunun ve 6.5 ayda 41 milyon üzerinde yolcunun misafir edildiği ekonomik bir değerden bahsediyoruz. Uluslararası finans kuruluşlarının katılımı ile sağlanacak sendikasyon ile gerçekleşecek refinansman ile şirketimizin yıllık faiz yükünü önemli ölçüde azaltmayı hedeflemekteyiz. Bu durum kuşkusuz ki rekabetçi avantajımızı da güçlendirecektir. Yurt dışındaki finans kuruluşlarından söz konusu refinansmana ciddi bir ilgi olduğunu görüyoruz. Bu ilgi şirketimiz için olduğu kadar, ülkemiz ekonomisine duyulan güven adına da mutluluk verici. Diğer yandan, mevcutta devam etmekte olan kredi geri ödemelerimizde ve 2020 yılının başında devlete ödenecek kira bedeli açısından da herhangi bir sıkıntı bulunmadığını da belirtmek isteriz. İGA, İstanbul Havalimanı inşaatında ve akabinde işletmesinde ortaya koyduğu başarılarını,  güçlü ortaklık yapısı, havacılık sektörünün global olarak beklenen büyüme potansiyeli ve havacılık/ havacılık dışı gelirlerinde gerçekleşek artışlarla geleceğe taşıyacaktır.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.

Airlinehaber’den NOT/  Refinansman nedir? Kullandığınız bir kredi, o günün şartlarına göre avantajlı ve en uygun olarak görünse de, zaman içerisinde değişen piyasa değerlerinden dolayı cazipliğini kaybedebilir. İşte tam burada devreye “Refinansman” kavramı giriyor.
Refinansman, kullanılmış bir kredinin daha avantajlı faiz oranlarına sahip başka bir bankadan kredi kullanılarak kapatılmasıdır. Refinansman sayesinde tüketici başka bir bankadan düşük oranlardan kullandığı kredi ile önce aldığı kredisini kapatıyor ve yeni kredi kullanmış olduğu bankaya daha düşük orandan borçlanmış oluyor.

Eğer kullandığınız krediyi yine kendi bankanızın daha avantajlı oranlarıyla kapatırsanız yapılan işlem aynı olmakla birlikte, bu kez “yeniden yapılandırma” adı altında değerlendirilecektir.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mafaky

Çok ilginç: demek ki bugünlerde daha da cazip kredi koşulları var ve IGA bunlardan yararlanmaya heveslenmiş. Şuna “gelirimiz giderimizi karşılamıyor, mecburen kredileri daha uzun sürece yayarak yeniden yapılandırmak zorundayız diyemiyorlar da Re-Finansman diyorlar!! MALUMUM İLANINI YAPIYORLAR!!! En çok da şuna güldüm: CEO demiş ki, “Diğer yandan, … 2020 yılının başında devlete ödenecek kira bedeli açısından da herhangi bir sıkıntı bulunmadığını da belirtmek isteriz.” Yahu siz Devlet’e ödeyeceğiniz kiranın yaklaşık iki yıllık tutarını 25 yıllık işletme sürecinin sonuna rica minnet erteletmediniz mi? Ertelendiğine göre, 2020 başında bu hangi kira ödemesi oluyor Sn. CEO? Siz insanları APTAL MI ZANNEDİYORSUNUZ???

iga

bunu yapacaklarına yandaş müteahhitlerle beraber havuzda biriktirdikleri paraları kullansınlar…