Hong Kong-Bangkok arasında uçuşlar durdu

Hong Kong-Bangkok arasında uçuşlar durdu

Orient Thai Airlines mekanik sorunlar nedeniyle, Hong Kong ve Bangkok arasındaki tüm uçuşları gelecek hafta Cumartesi’ye kadar iptal etti. Yaklaşık 4000 yolcu bu durumdan etkilenecek.

Seyahat Sektörü Konseyi Direktörü Joseph TungYao-chung, seyahat endüstrisinin belli zaman aralıklarıyla yapılan test veya kontrollerinde; 100 paket turdan 2 000 kişinin etkilendiğini bildirdi. Boeing 747 uçağı her defasında 400 yolcu taşıyor. Bu rakam 4000’e kadar  yükselebilir. Seyahat acentalarına verilen bilgide, uçuşların iptal nedeninin uçağın mekanik problemlerinden kaynaklandığını bildirdi. Havayolunun sadece tek uçağı var. Seyahat acentalarının bu durumda işi zorlaşıyor çünkü diğer diğer havayollarında boş koltuk yok.

Hong Kong’lular için Bangkok cazip bir seyahat noktası. Yaz boyunca iklimi ve açık sokak restoranları açısından revaçta. Havayolu yetkilisine ulaşan Post Haber Ajansı iptallerin tamamen uçuş emniyetinden kaynaklandığı haberini aldı. Yolcular isterlerse biletlerini iade edebilecekler ama otel rezervasyonlarından havayolu sorumlu olmayacak.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.