HİZMET İHRACATI 53.7 MİLYAR DOLARLA REKOR KIRDI

HİZMET İHRACATI 53.7 MİLYAR DOLARLA REKOR KIRDI

 

Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 2019 yılında hizmet ihracatının 53.7 milyar dolar gelir getirebilmesinin, tüm üye sektörlerde başlatılan hedefli ve kararlı bir çalışmanın ve Ticaret Bakanlığı’nın destekleyici yaklaşımının sonucu olduğunu belirtti.

Türkiye ekonomisinin son yıllardaki en önemli gelir kaynaklarının başında gelen hizmet ihracatı ülke ekonomisine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. Hizmet ihracatı yapan sektörler, Yönetim Kurulu Başkanlığını Sayın M.İlker Aycı’nın yürüttüğü, Türkiye’nin hizmet ihracatının geliştirilmesi hedefiyle kurulan Hizmet İhracatçıları Birliği önderliğinde, 2019 yılında 53.7 milyar dolar gelir elde ederek Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırmayı başardı.

Hizmet ihracatında yakalanan tarihi başarının önemine vurgu yapan Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı M.İlker Aycı, hizmet ihracatında elde edilen başarının 2019 yılında 53,7 milyar Dolarlık gelir ile önemli bir rekor olduğuna dikkat çekti. Aycı şöyle devam etti: “Hizmetler sektörü hem artan ihracat geliriyle hem de 31,5 milyar Dolar fazla vererek Cari İşlemler Dengesine olumlu yöndeki katkılarıyla ülke ekonomisinin itici gücü olabileceğini göstermiştir. Biz hizmet ihracatı alanında faaliyet gösteren firmalar olarak, ülkemize ekonomik anlamda neler katabileceğimizin farkındaydık. Ticaret Bakanlığımızın da bize verdiği destekler sayesinde bu sonuç bizim için sürpriz olmadı. Ayrıca Aralık ayında düzenlediğimiz Hizmet İhracatçıları Buluşması ve Ödül Töreni’nde Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz sözü tutmuş olmanın da gururunu yaşamaktayız. Hizmet ihracatçılarının 2019 yılında elde ettiği rekor gelir bizim için yeterli olmayacaktır. Sahip olduğumuz potansiyelin farkındayız ve hem ülkemizin tanınırlığını artırmak hem de ekonomik anlamda çok daha fazla katkı sağlayarak yeni rekorlara imza atmak için sektörler bazında stratejik planlama çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Teknik Aç ,!
4 ay önce

Ne prim ne doğru düzgün zam verdiniz , olsun yattığımızda başımız dik uyuyoruz hiç olmazsa.

Daha çok kar
4 ay önce

Yorumum silinmiş editör neden yayınlamıyorsun yalan mı söylüyorum thy nerden kar etmiş bilet satışından mı boeingten aldığı tazminatı kardan sayan kafaya ne denir harry potter başarıdan söz ediyor

Teknik
4 ay önce

Thy de elif can yetim diye bir ulritra torpilli arkadaş hakkında yazı yazar mısınız sayın airlinehaber? Bizim kârlar kimlere gidiyor görmüş oluruz böylelikle.

Teknik hat
4 ay önce
Reply to  Teknik

İş sözleşmende her sene kar payı alacaksın diye bir madde var mi?

ucan şef
4 ay önce

şeflerden kar etti