HİNDİSTAN’DA ŞİRKETLER KENDİ YER HİZMETLERİNİ VEREBİLECEK

HİNDİSTAN’DA ŞİRKETLER KENDİ YER HİZMETLERİNİ VEREBİLECEK

Yeni yasayla Hindistan’da havayolları kendi yer hizmetlerini kendileri verebilecek

Hindistan’da hükumet ülke çapındaki havaalanlarında havayollarının kendi yer operasyonlarını yapmaları için gerekli yasal değişiklikleri yapmayı planlıyor. Söz konusu değişikliğin aşılması gereken yasal mevzuatları devre dışı bırakarak havayollarının taleplerini karşılayacak önemli bir dönüm noktası olacağı düşünülüyor.

Bu ay sonuna kadar kamuoyunun görüşlerine sunulması beklenen değişiklik yeni sivil havacılık yönetmeliğinin bir parçası olacak.

Hükumet 2007 yılında verdiği bir önergeyle havayollarının yer hizmetlerini var olan üç yer hizmeti şirketlerinden birisinden alması önerilmişti. Bu şirketler arasında Air İndi’an alt kuruluşu olan bir yer hizmeti şirketi var. Ancak havayolları bu karara bilet fiyatlarının artmasına neden olacağı gerekçesiyle muhalefet etmiş, var olan sistemin devam etmesi için üst mahkemeye başvurmuşlardı.

Adını vermek istemeyen üst düzey bir sivil havacılık yetkilisini konuyla ilgili olarak, “bu karar ile havayolları şimdiye kadar yaptıkları gibi kendi yer hizmetlerini kendileri vermeye devam edecek. Böylece  hükumetin havayollarının talebini karşılamayı kabul etmesi üzerine mahkemede devam eden dava da düşmüş olacak” dedi

 

Yapılan Yorum Sayısı (2)

 1. my   - Tarih: 21 Eylül 2015 - Saat 13:54   - Cevap Yazın

  türkiyede de havayolları kendi yapsın çelebi bıraksın bu işi 🙂

  0

  0
 2. anonimmim   - Tarih: 21 Eylül 2015 - Saat 15:18   - Cevap Yazın

  herşey geç gelmiyor mu zaten ülkemize

  0

  0