Heatrow Havaalanında Bir Gün Nasıl Geçiyor?

Heatrow Havaalanında Bir Gün Nasıl Geçiyor?

Londra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biri.Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB’nin 2. kalabalık kenti. Avrupa’da en fazla beyaz ırk harici insanın yaşadığı şehirdir. 300’den fazla farklı dil konuşulmaktadır.  Londra uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Dünyanın en kalabalık hava trafiği Londra hava trafiğidir.

Bu sebeple  Londra’da 6 adet havaalanı var. Yedinci havaalanını yapalım mı yoksa Dünya’nın en büyük havaalanlarından birisi olan Heathrow’u daha da mı büyütelim diye tartışma içindeler. Londra açıklarında denizi doldurup yapılacak olan havaalanı inşaası projesi de gündemde.

Londra’nın havaalanları kendi içlerinde fonskiyonlarına göre bölümlenmiş. Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton ve City havalanları büyük havaalanı kategorisinde. Heathrow daha çok bayrak taşıyıcı firmaların kullandığı bir yerken, Gatwick, Heathrow’un yetersiz kalması sebebi ile kullanılan ikinci alan.  Stansted havaalanı başta RyanAir olmak üzere lowcost uçak firmaları tarafından kullanılıyor. Luton şehre en uzak havaalanı ve buraya genelde en ucuzcu firmalar iniyor. City ise iç hatlarda kullanılıyor.

Türk Hava Yolları Heathrow veya Gatwick havaalanlarını tercih ederken PegasusStansted Havaalanını kendisine üs olarak belirlemiş.

Heathrow’dan şehir merkezine ulaşım için tren, metro, otobüs ve taksi seçenekleri kullanılıyor.

 

Heatrow’un bir gününe misafir olalım, neler yaşanıyor seyredelim:

 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.