Havajet’den öğrencilere burs

Havajet’den öğrencilere burs

İzmir Menemen’de 2014 yılında eğitim hayatına başlayan Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 26-27 Mart tarihlerinde yüzde 100 bursluluk sınavı gerçekleştirecek.
İş bulmanın giderek zorlaştığını ve kalifiye elemanların öneminin daha da arttığını savunan Özel Havajet Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, düzenleyecekleri bursluluk sınavıyla havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrencilere önemli bir fırsat sunacaklarını kaydetti.
Geleceğin sektörünün havacılık olduğunu hatırlatan Çelebi, sektörde her yıl 10 bin kişilik istihdam açığı bulunduğunu ve bu rakamın giderek yükseldiğini söyledi.
Geçen yıl 110 öğrenci aldıklarını, bu yıl da eğitim kalitesinin belli bir seviyede olması için 100 öğrenci almayı hedeflediklerine dikkat çeken Mehmet Çelebi, “Eğitimin kalitesi ve donanımlı öğrenciler yetiştirmek, bizim için önde gelen değerler. Hem geniş düşünebilen, vizyon sahibi, hem de proje üretebilen eğitimcilerden oluşan bir kadroya sahibiz” diye konuştu.
Sektör gereği olmazsa olmaz olan İngilizce’ye çok önem verdiklerini belirten Çelebi, haftada 12 saat kur sistemi ile eğitim verdiklerini; her yaz Malta’da dil okulu ile kuramsal eğitimin pratiğe çevrilmesini sağladıklarını sözlerine ekledi.
Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, 26 – 27 Mart tarihlerinde düzenleyeceği yüzde 100 bursluluk sınavıyla ilgili ayrıntılı bilgi 0 232 325 86 86 numralı telefondan alınabiliyor.

DÜNYADA İLK DEFA AIRBUS’TA LİSE STAJI

Türkiye’de sadece havacılık eğitimi veren 8 lise olduğunu, dünyada ise Amerika’da bu türde sadece bir lise bulunduğunu ifade eden Özel Havajet Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi şöyle devam etti: “Okul olarak en büyük farklılığımız vizyon sahibi olmamız. Bu konuda çok idealist davranıyoruz. Dünyanın önde gelen uçak üreticilerinden Airbus ile bir sözleşme imzalayarak bir ilke imza attık. Havajet Uçak Bakım Bölümü öğrencileri bu yıl yaz stajı için Fransa Toulouse’a gidecek ve okulda edindikleri teorik bilgileri pratiğe çevirme imkanı bulacaklar. Lise düzeyinde dünyada bir ilk yaşanacak.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Doğru
4 yıl önce

Çok mantıklı bir uygulama. Eğitim dedigin küçük yaşta başlamalı ve sürekli olmalı.

Adalet
4 yıl önce

İdarecilerini kutluyorum. Vizyon sahibi ve girişimci insanlar olduğu sürece bu sektör gelişir. Benimde mezunu olduğum HUBF/SHYO lara kalırsa hava ikmalde kantin stajlarına devam. SYG.