Havacılık sektörü İzmir’e geliyor

Havacılık sektörü İzmir’e geliyor

T.C.Ticaret Bakanlığımızın ilgi ve destekleri ile T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) himayelerinde 10-11 Ekim tarihlerinde Ege Serbest Bölgesi, ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda “Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi” Konferansı gerçekleştirilecek. Konferansa 250 kişi kayıt yaptırdı.

İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in de katılarak açılış konuşmaları ile açılacak. Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) Başkanı Osman Okyay ile Ege Serbest Bölge Kurucu İşletici A.Ş. (ESBAŞ) Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler’in ev sahipliğini üstlendiği konferans, savunma ve havacılık sanayiinde faaliyet gösteren firmaların uluslararası işbirliği kurabilmeleri ve bu işbirlikleri ile yetkinliklerini artırabilmeleri için gerekli, faydalı ve uyulması zorunlu kurallar ile ilgili bilgileri içeren paneller ile çok kıymetli panelistleri bir araya getiren, yerli tüm savunma ve havacılık sanayiini, yabancı havacılık sanayiinin ise en önemli firmaları olan Airbus, Boeing, GE ve Rolls Royce’u İzmir’de buluşturuyor.

Yerli sanayimizin belkemiği olan başta TSKGV – Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketleri olmak üzere tüm havacılık ve savunma sanayi şirketlerimizi, yabancı havacılık firmalarını, yerel otoriteleri, kural koyucuları, KOBİ’leri, dernekleri, yerli ve yabancı kümelenmelerin bir araya getirmeyi hedefliyor.

Yaklaşık 250 kişinin kaydolduğu konferansta TAI – Turkish Aerospace Industries, TEI – TUSAŞ Engine Industries, Aselsan, Roketsan, Havelsan, STM – Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş., SASAD – Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği, Vestel Savunma, EBSO – Ege Bölgesi Sanayi Odası, Sistem Global, ABD Konsolosluğu, Hollanda Konsolosluğu, TRTEST, TPAC – Thermoplastic Composites Application Center gibi kurum ve kuruluşların liderleri birer konuşma yapacak.

Katılımcılar etkinlik sayesinde Alp Havacılık, Aselsan, Aspilsan, BMC, FNSS, Havelsan, İşbir, Kale Pratt & Whitney, Otokar, Roketsan, TAI ve TEI firmaları ile ikili görüşmelerde bulunarak sektörle ilgili iş birlikleri kurulmasını sağlayacaklardır. İzmir Valiliği tarafından da desteklenen konferansın sponsorları arasında Kale Havacılık, Kale Pratt & Whitney, Vestel Savunma, Sistem Global Danışmanlık, Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Herdem Avukatlık firmaları yer alıyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments