HAVACILIK ENDÜSTRİSİNİN YOĞUN OLDUĞU ŞEHİRLER ZORDA…

HAVACILIK ENDÜSTRİSİNİN YOĞUN OLDUĞU ŞEHİRLER ZORDA…

 

 

Yeni bir araştırmaya göre, havacılık endüstrisine bağlı şehir ve kasabalardaki işler en çok korona virüsü krizi yüzünden tehdit altında olacak.

Şehirler Merkezi, ”bu şehirlerdeki her beş işten birinin ‘korona virüsünün ekonomik etkilerine’ karşı savunmasız olduğunu tahmin ediyor.

Raporda, ”Gatwick havaalanı yakınındaki Crawley şehrinin ekonomisinin, en ağır darbeyi alacağı” belirtiliyor.

Kasaba, İngiliz havacılık ve uçak imalat sanayinde çalışan işçilerin büyük bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır.

En büyük etkinin yaşandığı diğer şehirler ise Luton ve Derby’dir.

Raporda, ”İskoçya’da ise en kötü etkilenecek şehrinse  ekonominin petrol ve gaz sektörlerinin egemen olduğu Aberdeen olacağı” belirtildi.

Raporda, ”Oxford, Worthing ve Bradford şehirlerinin, iş kayıplarının en sınırlı olacağı şehirler arasında yer aldığı” görülüyor.

Düşünce kuruluşunun genel müdürü Andrew Carter şunları söyledi: “Bir halk sağlığı perspektifinden; Korona virüsü salgını İngiltere’nin her yerini etkiliyorken, salgının ekonomik etkisi bazı yerlerde diğerlerinden daha keskin hissedilecek ve bu nedenle de ekonomik toparlanmaya tek bedenli bir yaklaşım işe yaramayacaktır.Acil sağlık krizi geçtikten sonra, yasayıcların ekonomik müdahalelerini belirli şehirlere ve bölgelere göre uyarlamaları gerekecektir”.

Unite genel sekreteri Diana Holland şunları söyledi: “Bu rapor, Sektöre özgü paket Unite’nin sürekli olarak çağırdığı ve Hükümetin söz verdiği, şimdi teslim edilmesi gerektiğini daha da güçlü hale getiriyor.

“İngiltere’de birinci sınıf kalitesinde havacılık şirketleri var.Ancak , sektörün bu pandemi döneminden sağ çıkabilmesi için desteğe ihtiyacı var.Binlerce iş, eski önemine tekrardan ulaşmaya çalışan bu sektöre bağlıdır”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör