Havaalanında ücretli COVID-19 testi yapılmaya başlandı

Havaalanında ücretli COVID-19 testi yapılmaya başlandı

 

Sheremetyevo Uluslararası Havaalanı yolcuları, konukları ve çalışanlarına korona virüsü enfeksiyonu için test edilmek üzere bir takım düzenlemeleri yürürlüğe koydu. Testler şu anda Terminal B’deki sağlık merkezinde yapılmaktadır ve uluslararası uçuşların yeniden başlamasından sonra da, Terminal C’deki sağlık merkezinde gerçekleştirilecektir.

Korona virüsü testi olmak isteyen kişiler; ilk önce 24 saat açık olan Terminal B’nin bilgi masasında test için bir fatura almalı, testi Terminal B’deki Sberbank şubesinde veya ATM kullanarak ödemeli ve sağlık merkezinde ödeme makbuzunu göstermelidir.

Testten sonra; sağlık personeli, testi bireyin iletişim bilgileriyle birlikte özel bir laboratuvarın bilgi sistemine kaydedecektir. Test sonucu; üç iş günü içinde, test olan bireyin e-posta adresine gönderilecektir.

Vücutta virüs varlığı için PCR bazlı teşhis, SARS belirtisi olmayan ziyaretçiler için sunulmaktadır. Test, burun veya orofaringeal boşluk gibi vücut bölgelerinden biyolojik örnekler alınarak ve kalifiye tıbbi personel tarafından gerçekleştirilir. Test olmak isteyen kişiler, testten önceki üç saat boyunca yemek yemekten ve sigara içmekten kaçınmalıdır.

Ön ödemeye tabi olarak, herhangi bir gün ve herhangi bir zamanda test olmak mümkündür. Testin maliyeti 2.300 rubledir ve pasaport gösterilmesi de zorunlu tutulmaktadır.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments