Havaalanı otoparkında çıkan yangında 3.500’den fazla araç zarar gördü

Havaalanı otoparkında çıkan yangında 3.500’den fazla araç zarar gördü

 

 

İtfaiye yetkilileri, (CNN) Southwest Florida Uluslararası Havalimanı’nın çimenlikli bölgesinde yayılan bir yangının binlerce kiralık otomobili imha ettiğini söyledi.

İtfaiye Departmanı’ndan yetkililere göre, yangın Cuma günü başlamıştı ve 15 dönümlük çimenlikli park alanındaki 20 kiralık arabayı etkilemişti.

Ancak bir Lee County Liman İdaresi sözcüsü; CNN üyesi WINK’e verdiği demeçte,yangının nihayet söndürüldüğünde alevlerin 3.500’den fazla kiralık aracı imha ettiğinin anlaşıldığını söyledi.

Caloosahatchee’nin Florida Ormancılık Servisi Azaltma Uzmanı Melinda Avni; yetkilileri, yangını söndürmek için saat 17: 00’de çağırdığını söyledi. Bu sırada henüz sadece 20 araç yanıyordu.

“Birimlerimiz olay yerine vardığında, 100’den fazla araç alev almıştı ve yangın gittikçe büyüyordu. Bu sayı birkaç yüz araca ulaştığında ise saymayı bıraktık” dedi.

Avni, ‘’ormancılık servisinin Cumartesi günü saat 10: 30’da başlayan yangını yaklaşık 18 saatten sonra kontrol altına alabildiğini’’ söyledi.

Avni,’’ taşma alanını çevreleyen çalıların alev aldığını ve yangının hızla yayılmasına yardımcı olduğunu, ancak havaalanında hiçbir yapının bu yangından etkilenmediğini’’ söyledi ve ekledi ‘’Herhangi bir yaralanma bildirilmedi ve yangının nedeni araştırılıyor’’.

 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.