HAVA YOLU İFLASLARI ARTIYOR…

HAVA YOLU İFLASLARI ARTIYOR…

 

Uluslararası danışmanlık şirketi CAPA, havayolu şirketlerinden pek çoğunun Mayıs ayı sonundan önce iflas edebileceği uyarısında bulundu.

Koronavirüs önlemleri kapsamında uçak seferlerinin büyük çoğunluğunun durmasının havayolu taşımacılığında yaprak dökümüne yol açmasından korkuluyor. Avrupa’nın en büyük özel havayolu şirketlerinden Virgin, mali zorlukları kendi imkanlarıyla aşamayacağı gerekçesiyle, kurtarılmak için devlete resmi başvuru yaparken, bir başka İngiliz şirketi olan Flybe ise iflasını açıklamıştı. Amerika’da da Trans States Airlines ve Compass Airlines iflas bayrağını ilk çeken havayolu şirketleri oldular.
Amerikan Başkanı Trump, ülkedeki havayolu şirketlerinin ayakta kalmasını sağlamak için sektöre özel 58 milyar dolarlık paket açıklamıştı. Uzmanlar bu paketin de sektörü ayakta tutmakta yetersiz kalacağını belirtiyorlar.
Havayolu şirketlerinin iflasının uçak üretimini de olumsuz etkileyeceği belirtiliyor. Airbus, Virgin’in zor duruma düşmesinin Airbus 330 programını olumsuz etkileyeceği uyarısında bulundu. Amerika’da ise Boeing, Koronavirüs nedeniyle üretime ara verdi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
LaGalibeIllallah
4 ay önce

TR de bu virüs yüzünden en çok ekmeği kesilecekler beleşten yüksek mevkilerde oturup ego tatmini yapan yüksek maaş ve promosyonlu ihaleci abiler olacak gerisi düşük maaşla köleydi zaten

Atlasglobal magduru
4 ay önce

Atlasglobal çalışanların maaşlarını ve tazminatlarını vermemektedir. Çalışanlar sürekli oyalanmaktadır.sessiz kalmayın