HAVA-SEN’DEN ATLASGLOBAL İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

HAVA-SEN’DEN ATLASGLOBAL İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

 

HAVA-SEN,Atlasglobal  ile ilgili bir açıklama yaptı..

Yapılan açıklama şu şekilde;

Havacılık sektörü çalışanlarını temsil eden tek sendika olarak, son dönemde yaşananların üzüntüsünü derinden hissediyoruz. Havacılığın gerçek sahibi çalışanların, etkin bir temsilcisinin olmamasının ağır sonuçları, her olumsuzlukta maalesef çalışanların sırtından çıkarılmaktadır. 

Söz konusu emek olunca en başta sarı sendikalar ve ortağı işverenler yaşananları görmezden gelmekte, kış ortasında işsiz, parasız ve çaresiz bıraktığı çalışanların yaşadığı travmayla ilgilenmemektedir.  Yıllarca gece gündüz demeden sivil havacılığımıza hizmet eden, bir markayı yoktan var eden Atlas Global çalışanlarının adeta bir toplu kıyıma tabi tutularak işten çıkartılması, hak ve alacaklarının ödenmemesi üzerinde ciddiyetle durulması gereken  ekonomik ve sosyal bir sorundur.
HAVA-SEN olarak, iflas sürecinin işveren tarafından başlatıldığı, aylardır maaşları ödenmeyen Atlasglobal çalışanlarının yanında olmak, sorunlarına destek vermek, uzun süre devam edecek hukuki sürecin takipçisi olabilmek ve  ana temas noktası olmak amacıyla konusunda uzman akademisyenlerden  hukuki destek alarak çalışmalara başladık. Her havacılık çalışanını doğal üyemiz olarak kabul eden anlayışımız gereği, tüm Atlasglobal çalışanlarını bilgilendirmek, süreci doğru yönetmelerini sağlamak amacıyla  22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 15:00’de düzenleyeceğimiz ve hukukçularımızın da katılacağı toplantıya sizleri davet ediyoruz. Toplantıya, HAVA-SEN üyesi olsun veya olmasın tüm AtlasGlobal çalışanları katılabilecek, süreçle ilgili merak ettikleri soruları sorabileceklerdir. Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir 
HAVA-SEN’e ödenen aidatın her kuruşu  lükse makam arabalarına, silahlı korumalara, ziyafet sofralarına değil çalışanların sorunlarının çözümüne, emeğin korunmasına, zorda olana yardıma harcanmaktadır.  HAVA-SEN’in sendikacılık anlayışında, üyesini satmaya,  işverenle danışıklı döğüşe,  içeriği belli olmayan dava dilekçelerine, salonu belli olmayan mahkemelere yer yoktur. HAVA-SEN üyeleri, her dönemin adamı olanı değil her dönem adam olanı seçecek kadar akla, basirete ve dirayete sahiptirler. Yüreklerinde doğruyu yapmanın güveni, çocuklarına bırakacakları onurlu direnişin mirasını taşırlar.

HAVA-SEN sizin sesiniz.

Saygılarımızla
HAVA-SEN Yönetim Kurulu

Mail : [email protected]
Telefon: 0212 806 98 35
Adres: Serbesti cad. Saadetli sok. No:17/1 Yeşilköy/ İstanbul”

Geri

25
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ATLASzede

Biz sendikaya üye olmadık. sendikayla ne işimiz olur dedik.Ama şimdi üye bile olmadığımız sendika bize el uzatıyor. Mahcubum.

Atlasglobal Borç 220 Milyon USD

Atlasglobal Çalışanları ve tüm paydaşların bilmesinde fayda olan bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Atlasjet olarak yapılan iflas başvurusu oldukça düzenbaz bir şekilde hazırlanmış bir şirket batırma ve hileli iflas durumudur. İcra Mahkemesindeki bilgiye göre, Atlasjet’in borcu, Ocak 2020 bilgilerine göre 220 Milyon Dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Avukatımız tarafından dosya incelenmiş olup yapılacak olan davaya müdahil olunacaktır. Ancak bir şirketin bu kadar borç yapması imkansızdır. Bu borç yapılıncaya kadar, Atlasjet’e hizmet veren tüm kurum ve kuruluşların hizmetlerini durdurması ve uçuşların engellenmesi gerekirdi. SHGM’nün de aynı şekilde böyle bir olayın meydana gelmesine izin vermemesi gerekirdi. SHGM’de dava edilmesi ve ilgili yöneticilerin yargılanması gerekiyor.

BİR MAGDUR

BRAVO HAVA SEN İ GÖNÜLDEN ALKIŞLIYOR VE KATILIYORUM.
TÜRK SİVİL HAVACILIĞİNİN GELİŞMESİ VE ÇALIŞANLARA SAHİP ÇIKILMASI SİZİN GİBİ KOCAMAN YUREKLILER SAYESİNDE OLUR ANCAK.
SAYGI VE SEVGİLERİMLE

Cabin

Havasen bu kötü günümüzde bize verdiğin desteklerden dolayı teşekkür ederiz

FO

Günlerdir avukat bürolarını geziyoruz. Her avukat, paranızı alırız, kuruşunuzu bırakmayız diyor da bana pek inandırıcı gelmiyor. O nedenle bu toplantı çok iyi oldu. Hiç olmazsa doğru neymiş öğreniriz. Teşekkürler

Bolkar Can

bireysel değil güç birliği yaparak ilerlemek gerek..

Garip bir duygu (HAVA-SEN oyuna dahil oluyor)

Havacılık ailesinde örnek bir dayanışma örneği gösterelim. Hadi atlasglobal ailesi , cumartesi günü hepimiz toplantıya katılalım. Oradaki duruşumuz havacılık sektöründeki birçok şeyi değiştirebilir. Hiçbir patron ilerideki yıllarda çalışanlarına bize yapılanlara cesaret edemez.

M.Ersoy elindeki tüm kozları oynadı.Şimdi sıra bizde , mağlup durumda olduğumuz bu maçı çevirelim artık.

zeus

Helal olsun, çok isabetli bir açıklama… AMA HALA HAVA- İŞ KANUNU İSTİYORUZ…

Uzman

Tek çarenin HAVA SEN olduğunun anlaşılmasına az kaldı.

MÜLAYİM

Güzel bir başlangıç.
Devamı dileğiyle
Selamlar

Magdur2

Lütfen alınterimiz verilsin bir an önce

Atlasglobal Borç 220 Milyon USD

Atlasglobal Çalışanları ve tüm paydaşların bilmesinde fayda olan bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Atlasjet olarak yapılan iflas başvurusu oldukça düzenbaz bir şekilde hazırlanmış bir şirket batırma ve hileli iflas durumudur. İcra Mahkemesindeki bilgiye göre, Atlasjet’in borcu, Ocak 2020 bilgilerine göre 220 Milyon Dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Avukatımız tarafından dosya incelenmiş olup yapılacak olan davaya müdahil olunacaktır. Ancak bir şirketin bu kadar borç yapması imkansızdır. Bu borç yapılıncaya kadar, Atlasjet’e hizmet veren tüm kurum ve kuruluşların hizmetlerini durdurması ve uçuşların engellenmesi gerekirdi. SHGM’nün de aynı şekilde böyle bir olayın meydana gelmesine izin vermemesi gerekirdi. SHGM’de dava edilmesi ve ilgili yöneticilerin yargılanması gerekiyor.… Devamını oku »

Atlasglobal Borç 220 Milyon USD

Tüm bunların hemen hapsedilmesi gerekiyor. Kaçma tehlikeleri var.

Atlasglobal Borç 220 Milyon USD

yöneticilerin ve hissedarların kaçma ihtimaline karşı tutuklanmasını gerekir. Suç Duyurusu olarak bildiriyorum. Bu iflas yüzyılın en büyük dolandırıcılık durumudur. Toplamda tüm çalışan ve aileleri ile birlikte yaklaşık toplam 30.000 Kişiye etkilemiştir.

Atlaszzede

Mağduruz hakkımızı sonuna kadar arayacağız kimse yanına kalır sanmasın!!