Hava Kuvvetleri’nin “Kalite Çemberleri”

Hava Kuvvetleri’nin “Kalite Çemberleri”

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Hava Kuvvetleri Kalite Haftası Etkinliklerinde düzenlenen yarışmasında 2015 yılının en başarılı Kalite Çemberleri seçildi.

Konuya ilişkin Hava Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinde yapılan açıklama şöyle:

Hava Kuvvetleri Komutanlığı; işlem performanslarının iyileştirilmesi, maliyetlerin düşürülerek halkımızın vergilerinin daha tasarruflu kullanılması ve genel olarak da ihtiyaçların daha etkinlikle karşılanması amaçlarıyla kalite yönetimini bütün birimlerinde yaygınlaştırmaktadır.

Bu kapsamda; Hava Lojistik Komutanlığında 02-03 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen Hava Kuvvetleri Kalite Haftası Etkinliklerinde düzenlenen yarışmada 2015 yılının en başarılı Kalite Çemberleri seçilerek ödüllendirilmiştir.

Yarışmada birinciliğe “Diriliş 916” isimli kalite çemberi layık görülmüştür. F-4/2020 ve F-5/2000 uçaklarına ait kartların testlerinde kullanılan tezgâhın F-16, KT-1T ve T-38 uçaklarına ait ünitelerin testlerinde kullanılabilir hale getirilmesini tamamen kendi imkânları ile mümkün hale getiren “Diriliş 916” ekibi bu sayede yaklaşık 3 Milyon Dolar kazanç sağlamıştır.

Yarışmanın ikincisi ise harekât etkinliğinin artırılmasının yanında yaklaşık 100 Bin Dolar tasarruf sağlayarak lazer podlarını birlik imkânları ile faal hale getiren “Lazer Optik” ekibi, üçüncü ise askeri araç sürücülerinin eğitiminde 200 Bin TL tasarruf sağlayan “Kayan Araç” ekibi olmuştur.

Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Hava Lojistik Komutanlığı Kurmay Başkanı Hava Tuğgeneral Göksel KAHYA’nın elinden almışlardır. Kalite bilincinin bütün personele yayılmış olduğu Türk Hava Kuvvetleri, bütün fonksiyonel alanlarda en iyiye ulaşmayı ve çağıyla olan yarışını sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.