HAVA-İŞ’TEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

HAVA-İŞ’TEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

HAVA-İŞ’ten üyelere çok önemli bir açıklama yapıldı.

Değerli üyelerimiz;

Sendikamıza, uçucu personelin hafta sonu ve resmi tatil günlerindeki ek mesai uygulamasının ortaklık tarafından sona erdirileceği ve limit üstü uçuşlarda verilen ücret miktarının düşürüleceği yönünde gün içerisinde bir çok bildirim olmuştur.

Hava-İş üyesi personelin ilgili hususlardaki kazanımları 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile kazanılmış hak niteliğinde olup; herhangi bir usul ile düzenlenmesi mümkün değildir.

26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin Ücret Başlığı altında düzenlenen hükümlerin amir hüküm olduğunu, ortaklık prosedürlerinde herhangi bir değişiklik yapılması halinde de sendikanın yazılı görüşünün alınmasının zorunlu olduğunu, yazılı görüş alınmadığı takdirde yapılan değişikliklerin Hava-İş mensubu ortaklık çalışanlarını bağlamadığını bildiririz. Ayrıca THY A.O. tarafından, sendikamıza yapılan herhangi bir bildirim veya talep bulunmadığını da belirtiriz.

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası olarak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne, 4857 sayılı İş Kanunu’na aykırı olarak yapılacak her düzenlemenin karşısında olduğumuzu, aksi bir düzenleme karşısında tüm yasal yollara başvuracağımızı ve kazanılmış hakların sonuna dek takipçisi olacağımızı değerli üyelerimize saygılarımızla bildiririz.

Saygılarımızla

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)

AirlineHaber’den duyuru

Bugün yaşanan ve şimdilik bir dedikodu olarak gördüğümüz kokpit ve kabin çalışanlarının mesai uygulamalarında yapıldığı iddia edilen değişiklikler konusunda Airlinehaber olarak tüm çalışanlara THY’nin PR.01.70.004 nolu Kokpit ve Kabin personelinin Aylık Uçuş tazminatı yükümlülüklerine bakmalarını ve THY’nin bu yükümlülükler dışına çıkamayacağını hatırlatmak isterim.

 

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Fatih Fatih

Habercilik böyle belgelerle olur. Airlinehaber e tesekkurler. Nifak tohumu ekmekte üstune olmayan airporthaberi birkez daha kınıyorum.

First Officer

Yorumlarda bahsi geçen haber sitesinin haberlerine itibar etmediğim için temkinli yaklaşmıştım. Airlinehaber yine farkını ortaya koyarak okuyucusuna kanıtlı, belgeli haber paylaşımında bulundu. “Duyuldu” , “Öğrenildi” gibi kulaktan dolma ifadelerle haber yapılmayacağını ne zaman öğrenecek malum site acaba ah ah!

Bir tanesiniz

Çok teşekkürler Sefa bey sizde olmasanız varya bu haber sitesi bizi her gün kavga bile ettirir . Bu yönetmeliği nerden bulabilirim

Kütüphane

Editör Beyin de belirttiği gibi; 1974den kalma coğrafya kitabınızdaki İstanbul haritasını alın. Bu haritada şehir kütüphanesinin konumunu belirleyin. Şehir kütüphanesindeki kişi kardeşim burası THY kütüphanesi değil derse yılmayın. Hele hele kaçıncı yıldayız bu dokümanlar dijital ortamda her çalışanın erişimine açık derse hiç itibar etmeyin.

Doc

ddms.thy.com

Qatari123

Yalanci adi srfsizler. Sizin yuzunuzden sirketimizden olduk hala biz izin vermeyiz yapamazlar falan..