HAVA-İŞ PAZAR MESAİLERİ İLE İLGİLİ ÜYELERİNE İLK CELSE ÇAĞRISI YAPTI

HAVA-İŞ PAZAR MESAİLERİ İLE İLGİLİ ÜYELERİNE İLK CELSE ÇAĞRISI YAPTI

 

HAVA İŞ sendikası üyeleri için açmış olduğu pazar mesaileri ile ilgili mahkemenin ilk celsesine üyelerini çağırdı.

İŞTE O CAĞRI

Değerli  üyelerimiz,

Şirket tarafından hukuksuz bir şekilde gasp edilen PAZAR MESAİ ücretlerine ilişkin yapmış olduğumuz basın açıklamamızda hukuki sürecin başladığını belirtmiştik. Açılmış olan davanın ilk duruşması 20.02.2020 tarihinde Çağlayan Adliyesi’nde görülecektir.

Bu süreçte elimizi güçlendirmek adına başlattığımız SOP uygulamasına vermiş olduğunuz destekten dolayı sizlere ayri ayri  teşekkür ederiz. Ancak hukuki süreç ve sop uygulaması devam ederken üyelerimizin direncini kırmaktan , işverenin ekmeğine yağ sürmekten  başka bir işe yaramayan dedikodulara,bir takım yalan ve iftiralara kulak asmamanızı istirham ediyoruz. Meşruiyetlerini  yalan ve iftiralarla sağlamaya çalışan SÖZDE HAK SAVUNUCULARI, yaptıkları açıklamalarla üyelerimizin yanında olmaktan ziyade işverene akıl vermekte ve suyu bulandırmaktadır. Yetkili sendika olarak haklarımızı sadece muhteris şirket yöneticilerine değil iftira ve yalanla geçinen kurumsal kimliklerini bile henüz tamamlayamayan gruplara da yedirmeyeceğiz. Gölge etmesinler ki bizler de üyelerimizle birlikte bu davada sonuna kadar mücadele edelim ve haklı davamızı hukuk önünde tescilleyelim.

Bizler haklı olduğumuz davamızda, gerçekleşen hak gaspını  üyelerimizin de desteğiyle en kısa sürede çözüme kavuşturmak için  var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Sürecin başından beri gösterdiginiz  dik duruşa devam etmenizi , emniyetli ve standart operasyonun temeli  olan sop uygulamalarına daha sıkı sarılmanızı siz değerli üyelerimizden rica ederiz.

Tüm üyelerimizi Pazar Mesaileri ile alakalı açmış olduğumuz davamızın ilk duruşmasına,  20.02.2020 Perşembe günü saat 14.00’te Çağlayan adliyesine davet ediyoruz.

Emniyetli Uçuşlar dileriz.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Emekçi
4 ay önce

Hava-iş kendi çalıp kendi oynuyor. Pazar mesaisi ee kesilen yol paraları ne oldu hemen unutulmuş. Şirket bugün kar açıklamış hani zarar ediyordu o yüzden yol paramıza, pazar mesaimize göz dikmişti. Kar payından hiç ses yok. Hava-iş şirketle ortak hareket edip çalışanları oyalıyor halen şirketin sendikasında duruyorsanız hiç konuşmayın.

hasan
4 ay önce
Reply to  Emekçi

bu sendika danışıklı dövüş çıkın paranızı kaptırmayın