GÜVENLİK NASIL DELİNİR?

GÜVENLİK NASIL DELİNİR?

Moskova Vnukovo Havalimanı’nda; 11 yaşında refakatsiz bir çocuğun havaalanında güvenlik kontrolünden geçerek uçağa kadar gelmesi, otoritelerin güvenlik prosedürlerini yeniden gözden geçirmelerine neden oldu.  

Hayatında daha önce hiç uçmamış  11 yaşındaki okul talebesi denemeye karar verdi, kimliksiz ve biletsiz olarak bir uçağa gizlice girdi. Tüm arzusu uçarak   St. Petersburg’u görmekti.

Kalabalık bir aile grubuna karışarak uçağa kadar geldi. Rossiya Airlines uçağına bindi. Havayolu da refakatsiz çocuğu farketmedi.

Şimdi hem havaalanı hem de havayolu yetkilileri, Rus havaalanlarında ve iç hatlardaki  güvenlik seviyesi  sorunu ile karşı karşıya.

İşin ironik yanı, uçak indikten sonra, küçük kızın St. Petersburg’u görme şansı olmadı.

Moskova’dan gelen kalabalıkla birlikte ilerledi, güvenliği atlattı, yolcu salonuna girdi. Kalabalık terminalden çıkınca, meraklı gezgin onları takip ederken gözden kaybetti. Gelen yolcu salonunda yapayalnız kaldı.

Ailesi okuldan dönmeyince telaşa kapıldı. Mobil telefonla aramaya başladılar. Onu St. Petersburg  Pulkovo Havalimanı’nda buldular ve havalimanı ekibi ile irtibata geçtiler.

 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.