Güney Kore Havacılık ve Savunma Fuarı ADEX Başlıyor

Güney Kore Havacılık ve Savunma Fuarı ADEX Başlıyor

Doğu Asya bölgesinin önde gelen savunma ve havacılık fuarlarından biri olan Seul ADEX 2019 (Seul Uluslararası Havacılık ve Savunma Fuarı 2019), Güney Kore’nin başkenti Seul’de, Seul Havaalanında, 15-20 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Seul ADEX, 2 yılda bir düzenleniyor. 2017’de düzenlenen fuara 33 ülkeden 405 firma, 282 bin 373 ziyaretçi katılmış ve fuar kapsamında 12 konferans gerçekleşmişti.

Fuara, başta Güney Kore başbakanı ve Milli Savunma bakanı olmak üzere Güney Kore’nin önemli askeri ve sivil yetkilileri katılacak.

Seul ADEX 2019’da döner ve sabit kanatlı hava araçları, avcı, nakliye ve kargo uçakları, helikopterler, sivil uçaklar, İHA’lar, uzay malzemeleri, silah sistemleri ekipmanları, simülatörler, zırhlı ve zırhsız araçlar, kara-deniz silahları ve ekipmanları sergilenecek.

Fuarda sergilenecek ürünler arasında hafif saldırı uçağı “T-50 Altın Kartal”, çok amaçlı bir helikopter olan “KUH-1 Slion”, “K-2 Kara Panter” tankı, topçu silahı K-9 Thunder da bulunuyor.

Ayrıca Kore Ulusal Savunma Bakanlığı, geliştirilmekte olan Kore’nin yeni nesil savaş uçağı “KFX”in tam ölçekli bir modelini sergileyecek.

ADEX 2017’ye Türkiye’den ROKETSAN katılmış ve çözüm odaklı ve ileri teknoloji ürün ve sistemlerini sergilemişti.

Fuara bu yıl Tusaş’ta katılım sağlarak ürünlerini tanıtacak.

Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.