GoAir, çoğu personelinden ücretsiz izin almalarını istiyor

GoAir, çoğu personelinden ücretsiz izin almalarını istiyor

 

Düşük maaliyetli taşıyıcı GoAir, Hindistan’daki tüm havayolu operasyonları 4 Mayıs’a kadar askıya alındığından, çalışanlarının çoğunu masrafları azaltmak için ücretsiz izne çıkardı.

25 Mart’tan beri bütün ülkenin sınırlarını kapatan Hindistan,  daha önce 14 Nisan’da bitmesi planlanan bu durumu 3 Mayıs’a kadar uzatma kararı almıştı.

Ücretli izin uygulama kararı; geçtiğimiz Cumartesi günü GoAir’in İnsan Kaynakları (İK) başkanı Nakul Tuteja tarafından çalışanlara bir e-posta ile iletilmiştir.

GoAir, 1 Nisan’da, daha önce uygulanan ücret kesintilerinin yanı sıra birçok çalışanının Mart ayı için olan maaşlarının bir kısmının ödemesini, Nisan ayına kadar erteledi.

Ülkede halihazırda olan seyehat yasağı kararının 3 Mayıs’a kadar sürmesi planlanıyor ama bu tarihin ötesinde de uzatılması olasılıklar dahilinde gibi görünüyor.

Havayolu, geçtiğimiz ay üst düzey yöneticilerinin maaşlarını % 50 oranında azaltmış ve daha sonra D sınıfı  sınıfında çalışan bazı çalışanlar hariç, diğer çalışanlara da maaş kesintileri uygulamaya başlatmıştı.

Dünyada pek çok diğer ülkenin havacılık endüstrisi gibi; Hindistan’ın havacılık endüstrisi de, ülkenin sınırlarının hükümet tarafından korona virüsüne karşı alınan önlemler çerçevesinde kapatılmasından ve bunun ardından gelen 21 günlük seyahat kısıtlaması kararı yüzünden büyük bir darbe almıştır. Son gelişmeler sebebiyle bu yasağın süresi uzatılmıştır.

GoAir gibi , sektördeki IndiGo, SpiceJet ve Vistara havayolları da maaş giderlerini azaltmak için benzer adımlar atmıştır.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör