GATWICK VE easyJet HEATHROW’A YETİŞEBİLMEK İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

GATWICK VE easyJet HEATHROW’A YETİŞEBİLMEK İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

Londra Gatwick Havalimanı’ndan üst düzey yetklili Guy Stephenson, dün low­-cost havalimanları kongresinde yaptığı açıklamada, Londra Gatwick Havalimanı’nın Heathrow ile yarışabilmek adına easyJet ile iş birliği yaptığını söyledi.

Metro ağlarının gelişmesinin önemine dikkat çeken Stephenson: “Çekirdek işlemler ve daha otomatize olmuş güvenlik sistemleri, üzerinde durulacak başlıca alanlar olacaklar. Havalimanımız güvenlik alanında verimliliğini üç kat arttırdı. Böylece güvenlik işlemlerine ayrılan toplam alanda azalma oldu. Bu da yiyecek içecek satılan mekanlara ve marketlere daha fazla yer açılmasını sağladı. Yeni terminaller inşa etmek yerine, var olanları daha kullanışlı hale getirme yoluna gideceğiz” dedi.

Gatwick, Heathrow’dan sonra Londra’nın ikinci büyük havalimanı. Havalimanının bu yıl sonuna kadar 40 milyon yolcuyu ağırlaması bekleniyor.

Yunan girişimci Stelios Haji­Ioannou tarafından 1995 yılında İngiltere’de kurulmuş bir low­-cost havayolu firması olan easyJet, Avrupa’nın birçok önemli ticaret ve eğlence merkezini birleştiren, düşük tarifeli hizmetler sunmakta.

easyJet halihazırda Airbus A320 ve A319’lardan oluşan 183 uçağıyla 110 noktaya uçuş yapıyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.