FLAŞ HABER; “THY YÖNETİMİ TASARRUFA BAŞLADI…”

FLAŞ HABER; “THY YÖNETİMİ TASARRUFA BAŞLADI…”

 

THY yönetimi kriz dönemi sonuna kadar kendi makam araçlarının yakıtını,köprü ve otoyol giderlerini ve temsil gideri adı altında yaptıkları ödemeleri ceplerinden karşılayacak. Bu tasarrufa başta İlker Aycı olmak üzere tüm yönetim kurulu ve genel müdür dahil olacak.

Bu arada daire başkanlarının da araçlarının şoförleri alınmış ve başkanlar kiralanmış makam araçlarını kendileri kullanmaya başlamışlardı.

Ayrıca yine kriz döneminde THY çalışanları ücretsiz olarak kullandıkları pass biletlerini kullanamayacak ve gerekiyorsa bilet ücretlerini kendi ceplerinden ödeyerek seyahatlerini sağlayacaklardır.

Tabii ki THY yönetim kurulu üyeleri ve genel müdür dahil tüm üst yönetimde aynı uygulamaya dahil olacaklardır.

Aslına bakacak olursanız AirlineHaber olarak tavsiyemiz, pass bilet hariç bu uygulamaların, kriz sonuna kadar değil devamlı olması şeklinde olacaktır.

Geri

28
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Hikaye OKUR

Hadi get be… Bahsedilen tasarruf önlemleri hikayedir. Bahsi geçen tasarruflar oktanusta bir samla etmez. Toplam 9-10 kişinin aracının yakıt parası, temsil giderleri ve diğer giderleri ne tutar ki, zaten bu ortamda bir yere de gitmeyecekler, ev ve iş hariç. Başkan ve benzer yöneticelerin makam şoförleri ise araçların verilmeye başladığı 2003 yılından beri yoktu ki… sadece bazı özel durumlarda (konferensa , toplantıya gitme durumu) başkanlar havuzdan şoför kullanıyordu. Zaten bu makamdakilere yakıt vb. kesinti öngörülmemiş. Yapabiliyorlarsa öncelikle yöneticilerin maaşını %20-30 indirsinler. 200 yurt dışı müdürlüğü ve 400 yurt içi müdürlüğün çoğunu, şef seviyesine indirsinler, bu şeflikleri de ülke veya kıta müdürlüklerine… Devamını oku »

Masal DEĞİL

50 civarında başkan, tahminimce 100’den fazla başkan yardımcısına gerek var mı? Bunları düşür 20’ye 30’a bak bakalım işler yürümüyor mu? Ayrıca 100 tane. Akam arabası da boşa çıkıyor. Bu kadar, çok yönetici olunca günün çoğu topu sağa sola atmak için toplantı ile geçiyor. Sayın Ekşi Yalın Yönetim konularını iyi bilir, işte uygulamak için fırsat. Profesyonelce bir organizasyon çalışması yaptırılsın neler tasarruf edilir neler. Özellikle kabin memurlarının maaşları da iş değerlendirilmesi yapılarak yeniden düzenlensin, özel sektörde 3 olan maaş TK’da niye 13 oluyor?

tasarruf sana, bana

Okadar başkan, başkan yardicisi olmasa işleri kim yapacak, o çok sifirlı maaşları kim alacak?

KAME

Masal Degil arkadasim sen evinden oturup kabin maaslari yeniden duzenlensin diyosun. Peki ozaman gel sen uc. Sen evde kalirken biz honkonga taylanda ucuyoruz gel sen uc sana iki katini versinler. Tum standartlari yerine getirip ustune kendini koruycaksin. Imkansizi basariyor kabin ve kokpit. Evet maaslar yeniden duzenlenmeli ve artirilmali. Bi bitmediniz senin maasina dil uzatan olsun ne tepki vericeksin merak ediyorum.

320

Pas biletten tasarruf mu olur? Zaten uçak boş en azından vergisi ödenmiş olur. Koltuk boş gideceğine yakıtı karşılanır. Asil yapılması gereken uçmak isteyen herkesi min. Fiyatla uçurmak Eğer bula bula bunları bulmuşlarsa Allah yardım etsin bu şirkete.

Tktktk

Pass yurt ici git gel 30tl bununla mi yakit karsilanacak 🙂

Tktktk ya cevap

50 liraya yer garantili bilet satılıyor. Pas bilet te zaten uçağa en son, lütfen yer kalsa biniyorsun.

Dua ile

Bu giderlerin hepsini başkan ve müdür düzeyi dışındaki personel kendisi karşılıyordu zaten. Bir zahmet başkanlarda servis ile gitsin. Gitmiyorsa da yakıt ve diğer ulaşım giderlerini karşılasın,tedbire gel.

SunEx

İyi ki Sunexpress personeliyim diyorum, iyi ki zamaınında TK’dan kabul almama rağmen şirket değiştirmemişim diyorum şimdilerde. Bu yöneticilerle Allah sabır versin size sevgili meslektaşlarım.

211

İlker Abdülkaire talimat verir bir 211 seçerler, bunlar corona virüslü diye basın açıklamasıyla algı yaparlar. Alsana tasarruf.Bunların fıtratında algı var.

211

Malesef 211 öyle yapıp algıyla feröcü ilan ettiler, sonrada mahkemeye başvurup 211 den 210 nun fetöyle alakası olmadığını kabul ettiler.Ahiret var hatırlatmış gibi olmasın!!!

Allah yardimcimiz olsun calisan ve isveren icin

1. Sendika aidat lari thy hibe etmeli karsiliksiz
2.lusumsuz buyuk servisler var arabalar bos geliyor kucultulmeli
3.yemekhane kullanilmamali kapali ambalajli kumanye verilmedi bununda ekonomik faydasu olur yemekhaneler guvenli degil zaten
4.kabin ici calisanlara extra guvenlik onlemi alinmali
5.sirket araci ile gelip giden ust yonetim servis kullanmali biz insan yemeyiz korkmasinlar
6.ring servislerinin sayisi dusurulmeli
7.luzumsuz elektirikler acik surekli calisanlar ve sirket elektirik kullanimina onem gostermeli
8.israfi bu siralar kesinlikle onlemeliyiz
9.heryerin kapisi acik tutulmasi temasi minumuma.indirilmeli
10.hasta olan kisilere disarida bir oda olusturulmali doktor kontrolu yada rapor olayi disarda yapilmali iceri hasta.insan girmemis olur

personel

Bence üst düzey yöneticilere 2 ay yarım maaş ödemesi, kendi araçları ile gidip gelmeleri, hergün tüm çalışanların ücretsiz 1 saat fazla çalışmaları,üçaklara bütün pas haklarını çalışan ve emeklilerin çoklu kullanması sağlanmalı teşvik edilmeli, sağlık taramaları ve önlemleri en az yolculara açıklandığı kadar sürekli tüm personele de eğitim ve bilgilendirme yoluyla verilmeli ve her gün sürekli tüm çalışanların sağlık kontrolları yapılmalı ve önlemleri alınmalı,bu olağanüstü durumun geçici olduğu bilinçli hareket etmelerinin bu durumu atlatmada kolaylıklar getireceği izah edilmelidir..

sayı

yönetici sayısindan tasarruf olsa. şirketin yarısı müdür

Teknik

Sadece kokpit değil teknikte izne çıkartılıyor

Out Stations

Yurtdışındaki personel ne yapacak? Nasıl gelecek Türkiyeye