Finansal Yardım İçin Başvuran Havayollarının uyması gereken kurallar kolaylaştırıldı

Finansal Yardım İçin Başvuran Havayollarının uyması gereken kurallar kolaylaştırıldı

 

ABD Ulaştırma Bakanlığı (DOT), Finansal Yardım İçin Başvuran Havayollarının uyması gereken kuralları kolaylaştırdı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulaştırma Bakanlığı; geçtiğimiz Salı günü yaptıkları bir açıklamada, Amerika’daki havayollarının , yakın zamanda yürürlüğe konulan CARES Yasası’nın sağlanan mali yardım için uygun görülebilmeleri adına gerekli yeni bir standart seti açıkladı.

Fonların dağıtımı için parametre belirleyen son karar; mali yardım alan taşıyıcıların, bazı istisnalar dışında, ülke çapında asgari derecede de olsa uçuş hizmetlerini sürdürmelerini gerektirecektir.

Havayolu şirketlerinin 1 Mart’tan önce hizmet verdikleri topluluklara belirli bir minimum uçuş seviyesi sağlanabilmesi için; Ulaştırma Bakanlığı,  sezonluk hizmetlere ve “minimum hizmet seviyelerinin potansiyel olarak orantısız etkisine” yönelik düzenlemeler yaptı.

Yetkililer; ”taşıyıcılar için hizmet yükümlülüklerinin 30 Eylül’e kadar erteleneceğini, ancak Ulaştırma Bakanlığı’nın gerektiğinde bu kararı daha da erteleme hakkını koruduğunu” söyledi. Havayolları daha önce federal hükümete, orijinal düzenlemelerin “pratik olmadığını” söyleyerek şikayette bulunmuştu.

Yeni kurallar, ABD taşıyıcılarının 1 Mart’tan önce veya 2019 Ağustos ayının ilk haftasında işlettikleri yerel hatlara yeniden hizmet vermeye devam etmelerine izin verecek. Daha küçük havayolları da, daha büyük havayolu şirketlerine kıyasla daha az sıkı minimum hizmet gereksinimleriyle karşılaşacak.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.