ETIHAD KORONA VİRÜSÜ TESPİT TEKNOLOJİSİNİ DENEYEN İLK ŞİRKET OLACAK

ETIHAD KORONA VİRÜSÜ TESPİT TEKNOLOJİSİNİ DENEYEN İLK ŞİRKET OLACAK

Etihad, korona virüsü tespit teknolojisini deneyen ilk havayolu olacak

Etihad ile uçmayı düşünen yolcular, dünyada tıbbi olarak risk altında olan yolcuları tanımlamak için tasarlanmış yeni teknolojiyi kullanarak uçuşlarını check-in yapan ilk yolcular arasında olacak.

Teknoloji, korona virüsüne yakalanmış yolculardan henüz hastalığın erken aşamalarını yaşayan yolcuları tespit etmeye yardımcı olabilir.

Sistem, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndaki Etihad merkezine kurulacak ve denenmesi bu ay başlayacak.

Avustralya kökenli şirket Elenium Automation tarafından tasarlanan bu teknoloji; yolcuların kalp atış hızlarını, sıcaklık ve solunum hızlarını tarayarak otomatik self servis check-in ve bagaj bırakma olanaklarına olanak sağlıyor.

Bu okumalar aracılığıyla tespit edilen olası hastalıklar, süreci otomatik olarak askıya alır. Daha sonra, telekonferans yoluyla Etihad personeline bir uyarı gönderilir. Bu personel daha sonra yolcular hakkında daha fazla değerlendirme yapacaktır.

“Bu teknoloji tıbbi durumları teşhis etmek için tasarlanmamıştır. Jorg Oppermann, Etihad Havayolları orta saha operasyonları başkanı. Genel semptomları olan kişileri tanımlamaya yardımcı olacak erken bir uyarı göstergesidir, böylece tıbbi uzmanlar tarafından daha fazla değerlendirilebilir ve potansiyel olarak bazı hastalıkların birden fazla hedefe uçuş yapmaya hazırlanan diğerlerine yayılmasını önleyebilirler ”dedi.

Elenium Automation, havalimanına kurulacak temassız self-servis teknolojisini de yarattı. Ses tanımayı kullanarak, teknoloji herhangi bir viral veya bakteriyel iletimin potansiyelini sınırlamak için tasarlanmıştır.

Elenium Automation CEO’su Aaron Hornlimann, “Temassız self-servis ve otomatik sağlık taramasının kullanılmasının yolcuları daha erken yolculuk etmeye teşvik edeceğine inanıyoruz” dedi.

Bu, yolcuların güvenlik noktaları, bilgi kioskları ve göçmenlik kapıları gibi çeşitli havaalanı noktalar arasında olan dolaşmalarında faydalı olabilir.

Hizmetleri gönüllüler kullanılarak test edilecek ve daha sonra düzenli yolcu hava hizmetleri devam etmeye başladığında da belirli Etihad uçuşları için uygulanacaktır.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.