Etihad Airways, maaş kesintisi kararını Eylül ayına kadar uzatıyor

Etihad Airways, maaş kesintisi kararını Eylül ayına kadar uzatıyor

 

Abu Dabi merkezli Etihad Havayolları iki gün önce korona virüsü salgınının dünya çapında havacılık sektörüne zarar vermesinden dolayı çalışanlarına uyguladığı maaş kesintisini, Eylül 2020’ye kadar uzattığını doğruladı.

Havayolu adına konuşan bir sözcü; Khaleej Times’a verdiği bir demecte,”Maalesef Etihad, maaş kesintisini Eylül 2020’ye kadar uzattı. Genç personel ve kabin ekibi için yüzde 25, yönetici seviyesi ve üstündeki çalışanlar için de yüzde 50 oranında bir kesinti uygulanıyor. Konut yardımı ve bir dizi ödenek ise ödenmeye devam ediyor” dedi.

Mart ayında havayolu, yöneticiler de dahil olmak üzere tüm personel için Nisan ayındaki temel maaşların geçici olarak yüzde 25 ila 50 arasında azaltıldığını duyurmuştu.

19 Mayıs’ta Etihad; hava yolculuğuna olan talepteki çöküş ve korona virüsünün havayolu üzerindeki ekonomik etkisi nedeniyle, şirketteki birkaç ünitede işten çıkarmalar yaptı.

Şirket; geçen ay yaptığı bir açıklamada, “Birinci sınıf iş gücümüzle inanılmaz gurur duyuyoruz, ancak mevcut pazar koşullarına uyum sağlayabilmek için, işimizin çeşitli alanlarında işten çıkarmalar yapmak zorunda kaldık” diye belirtmişti.

BAE kökenli taşıyıcının geçen yıl 20.500 çalışanı vardı.

Sözcü; iki gün önce yaptığı açıklamada, “Covid-19’un; seyahat endüstrisi üzerindeki süregelen etkisi nedeniyle Etihad, işleri korumak ve bu zorlu zamanda elinde olan nakit parayı korumak için tüm seçenekleri değerlendirmeye devam ediyor” dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Cabbar
24 gün önce

Biz de %20. Ele geçen değil ödenen.

Pilot
24 gün önce

Pilotlar için yapılan uygulama nedir?

anonim
24 gün önce
Reply to  Pilot

tahminim %50dir ama ev kirası ve okul ödemeleri devam ediyormuş.

Aviator
23 gün önce
Reply to  Pilot

Etiad hava yolundan bahsediliyor.Kusura bakmada hem iş yeri olarak hemde ülke olarak elma ile armutu karşılaştırmışsın.Biraz gerçekci olmak lazım…Her şeyin başı paraya bağlı ve oda bizde yok…olanıda hiç ettiler