ETIHAD AIRWAYS 2016 YILININ HAVAYOLU SEÇİLDİ

ETIHAD AIRWAYS 2016 YILININ HAVAYOLU SEÇİLDİ

Lider havacılık yayını, Etihad Airways’in benzersiz büyüme stratejisini ve küresel rekabet kıstaslarını ödüllendirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi EtihadAirways, ABD merkezli Air Transport World (ATW) dergisi tarafından “2016 Yılının Havayolu” seçildi. Dünya çapında 100’den fazla havayolunun katıldığı ATW Havacılık Sektörü Başarı Ödülleri, sektörün önde gelen isimlerinin katılımı ile Singapur Air Show’un açılışından bir gün önce gerçekleşti.

EtihadAirways CEO’su ve Başkanı James Hogan ödül ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu ödül,13 yıl önce yola çıkarken en iyisi olmak üzere yaptıklarımızın bir göstergesi. Kendiniyenilikçi ürün ve hizmet sunmaya adamış 27.000 çalışanımızın bir yansıması olan bu ödülü, onlar adına kabul etmekten mutluluk duyuyorum.”

EtihadAirways,ATW dergisi editörlerinin yaptığı değerlendirmedeorganik büyümenin karlı stratejisini geliştiren güçlü yönetim kadrosu, özgün işbirliği, yenilikçi teknoloji ve hizmetlerinin yanı sıra motive edici işgücüne yaptığı yatırım ve ABD taşıyıcılarının muhalefetine karşı sürdürdüğü iş modelinin diplomatik ve onurlu savunması ile “Yılın Havayolu” ödülüne layık görüldü.Finansal performans, müşteri ilişkileri, güvenlik, çalışan ilişkileri ve operasyonlarda yeterlilik ve başarı da kriterler arasında yer alıyor.

Air Transport World Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Karen Walker konuyla ilgili olarak,“EtihadAirways kendi standardını belirleyerek muadillerinden ayrışan bir havayolu olarak ödülü fazlasıyla hak ediyor. James Hogan’ın da ifade ettiği gibi, konu en büyük olmak değil en iyi olmak.” dedi.

Geçtiğimiz yıl 3 kıtada 6 yeni destinasyonu uçuş ağına ekleyen havayolu, 121 uçaklı filosu ile 116 noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Boeing 787 Dreamliner ile A380 uçaklarını filosuna katan EtihadAirways, 2015 yılında 17 milyondan fazla yolcu taşıdı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.