Erdoğan’dan sert açıklamalar!! “Biz de İstanbul Havalimanı’na inmiyoruz”

Erdoğan’dan sert açıklamalar!! “Biz de İstanbul Havalimanı’na inmiyoruz”

 

Erdoğan, bugün Galataport alanında yaptığı incelemede gördüklerinin müjdesini verdiğini, İstanbul’a yakışan neyse bunları özel sektörle beraber yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Bugüne kadar Marmaray’dan 500 milyon kişinin iki yaka arasında gidip geldiğini, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün boğaza çizilen üçüncü gerdanlık olarak hizmet verdiğini, Kuzey Marmara Otoyolu’nun İstanbul’un transit ve trafik yükünü büyük ölçüde aldığını belirten Erdoğan, yine en çok saldırılan İstanbul Havalimanı’nın gurur abidesi olarak çalıştığını söyledi.

Aradan bunca zaman geçtiği halde hala ilgisiz, alakasız resimlerle İstanbul Havalimanı’nı kötülemenin peşinde olunduğunu vurgulayan Erdoğan, “Neymiş efendim? ‘Putin, İstanbul Havalimanı’na inmemiş.’ Biz de İstanbul Havalimanı’na inmiyoruz. Devlet başkanlarıyla birlikte Atatürk Havalimanı’nın uçak seyahatleri için özel yaptırdığımız şeref salonu var, onları orada ağırlıyoruz ve biz de orayı kullanıyoruz. Sayın Putin de oraya gelmiştir, orada karşılanmıştır. 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı milletimizle birlikte destansı bir mücadele verdiğimiz bu şeref salonu uzun yıllar boyunca da hizmet verebilecek bir durumda. Biz de elimizde böyle bir imkan varken İstanbul Havalimanı’nda yeni bir şeref salonu inşasına şimdilik gerek duymadık.”

Tarifeli uçuşlara kapanmış olsa da havalimanı statüsü hala devam eden Atatürk Havalimanı’nın bu amaçla kullanıldığını dile getiren Erdoğan, Putin’in de Rusya Devlet Başkanı sıfatıyla şeref salonunun bulunduğu Atatürk Havalimanı’na indiğini anlattı.

Erdoğan, “Bunların derdi hakikatleri öğrenmek değil de çamur atmak olduğu için ‘Acaba niye böyle oldu’ sorusunu sormak akıllarına bile gelmiyor. Şimdi aynı tartışmayı Kanal İstanbul konusunda yaşıyoruz. Kanal İstanbul’a karşı çıkanların hiçbirinin bu projenin aslında ne olduğu konusunda en küçük bilgileri veya fikirleri bulunmadığından eminiz.” ifadelerini kullandı.(hürriyet)

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Trajikomedi !

Hangi ileri ülkede ve şehirde önce havaalanı sonra tren,metro yapılır?Üstelik nüfus 20 milyonsa.Ordan burdan parça,teknoloji,hammadde, mühendislik,sanayi alıp burda birleştirmek marifet mi,bunun neresi yerli ve milli? Yaptık denilen şeyler kimin kredileri ve teknolojisiyle yapıldı? Ayrıca iktidar ve yönetim hataları yüzünden iç göç ve anadolu’ya yeterli istihdam yapılmaması nedeniyle ülke nüfusunun çeyreği bir bölgede toplanırsa oraya köprü de tünel de yol da yapılır,normal.Ayrıca cebinden mi harcadın da yapıldı,vatandaş 40 sene deli gibi borçlanarak vergileriyle ve yolcu,hasta,araba garantisiyle! yapıldı.Putin,dünyada ilk ve tek pkk’ya resmi ofis ve kamp açma izni veren kişi.Niye ondan bahsedip duruyorsun? Sayende 500 milyar dolar dış borç var,ithalat,işsizlik,döviz rekorları kırılıyor,alım… Devamını oku »

haramzadeler

halka hizmetkar olanlar ozel kral seref salonu olmasini tebrik ederim basarilarinin devamini dilerim. hizmetkarken boyleyse Diğerini düşünemiyorum. meclis uyeleri passat cclere binerken

???

Ne dediğinin farkında mı acaba.