Erdoğan müjdeyi verdi.. Hangi şehirlere havalimanı geliyor?

Erdoğan müjdeyi verdi.. Hangi şehirlere havalimanı geliyor?

 

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı”nda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Birçok alanda yapılan reformlar hakkında bilgi veren Başkan Erdoğan, denize inşa edilmiş havalimanı olarak dünyada benzerine az rastlanan Ordu-Giresun Havalimanından sonra yeni havalimanlarının hangi şehirlere yapılacağını da açıkladı.

“HAVALİMANI SAYIMIZI 56’YA ÇIKARDIK”

Havalimanlarımızın sayısını, 30 ilaveyle 56’ya; yolcu kapasitesini de 317 milyona çıkardık diyen Başkan Erdoğan;” Türkiye’nin zafer anıtı İstanbul Havalimanı birinci fazını 2019 yılında tümüyle hizmete açtık. Havalimanımız 2019’da, iç hatta 12,5 milyona yakın, dış hatta ise 39,5 milyona yakın olmak üzere toplamda 51 milyonu aşkın yolcu trafiğine ulaştı. İstanbul Havalimanının ilk etabının ikinci fazını da Haziran ayında hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

Başkan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

“YENİ HAVALİMANLARI GELİYOR”

Geçtiğimiz yıl, Kahramanmaraş ve Balıkesir havalimanlarının yeni terminal binalarının yapımını tamamladık. Denize inşa edilmiş havalimanı olarak dünyada benzerine az rastlanan Ordu-Giresun Havalimanından sonra, şimdi de Rize-Artvin Havalimanını yapıyoruz. Gümüşhane-Bayburt, Yozgat ve Tokat Havalimanlarının yapımları sürüyor. Yurt dışı uçuş noktalarımızın sayısını 60’dan 2019 yılı sonu itibariyle 326’ya, büyük gövdeli uçak sayımızı 162’den 540’a, sektörün cirosunu 2,2 milyar dolardan 25 milyar dolara yükselttik.(akşam)

 

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Beton !

Sayelerinde memleket ekonomik olarak bitti hala beton derdindeler. Yahu aç kalınca millet beton mu yiyecek? Havaalanı yapmak park yapmaya benzemiyor,yapımı ve işletmesi oldukça masraflı bir iş. Her yere havaalanı yapacağına istihdam götürsene. Göç ala ala suriyelilerle birlikte Marmara bölgesi nüfusu 25 milyonu geçti. 80 milyonluk ülkenin çeyreğinden fazlası bir bölgede yaşıyorsa o ülkeye gelişmiş,ileri gitmiş ülke denir mi? Sanki havaalanı,yol,köprü yapılınca ülkede tüm sorunlar bitecek. İthalat,döviz, işsizlik rekorları kırılıyor,tarım ve hayvancılık yok oldu,satılmadık yer kalmadı,herşeye hergün zam geliyor,alım gücü düştükçe düşüyor,
suç patlama yapmış,adalet ve güvenlik yok,eğitim kalitesi diplerde,torpil,hemşehricilik, yandaşçılık almış yürümüş bunlar hala masal anlatıyor ama yiyen çok.

ABBAS

Ya birader havalimani yapmak icin havalimani yapiyorsunuz bizde senin zorlamana gidiyoruz

Bir garip uçak inmeyen havalimanı

Kahramanmaraş hava limanına uçak inemiyor gaziatebe yönleniyor sen bina yapsan ne olur sinyal sistemi yokmuş felan tak yapmayla olmuyo işletmek önemlinolan