Erdoğan: Kısa çalışma ödeneği bir ay uzatıldı

Erdoğan: Kısa çalışma ödeneği bir ay uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalanma süresini 1 ay daha uzatıyoruz. Bununla bağlantılı, nakdi ücret desteği de 1 ay daha devam edecek” dedi.

Erdoğan, “Haziran ayıyla ilgili öncü veriler, ekonominin çok güçlü bir toparlanma sürecinde olduğunu gösteriyor. Yılın ilk çeyreğindeki yüzde 4.5’lik büyüme performansı, ekonomimizin potansiyelinin ve gücünün en büyük ispatıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halkımızdan tek isteğimiz, bu süreçte kurallara uyarak, işlerine, üretimlerine, ülkelerine sahip çıkarak bize destek olmasıdır. (Kovid-19) Amacımız vaka sayısını da vefat sayısını da sıfır noktasına çekebilmektir. Ülkemizi risk grubundan uzaklaştırmakta kararlıyız. İçerideki ve dışarıdaki ortak kanaat Türkiye’nin salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyanın yıldız ülkelerinden biri olacağı yönündedir. Ayrıca iş fesih sınırlaması bir ay daha devam edecek” şeklinde konuştu.

Çoklu baro yönetimi üzerinde durduklarının altını çizen Erdoğan, “Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar” dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

21 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Hat Bakım Teknisyeni
1 gün önce

Tekniğin neden ses etmediği belli oldu arka planda görüşmüşler. Bir ay daha biraz işe gider biraz kısa çalışma ödeneği alırız . Ağustosta inşallah yüzdeyüz başlarız

Hey gidi
1 gün önce

“Haziran ayıyla ilgili öncü veriler, ekonominin çok güçlü bir toparlanma sürecinde olduğunu gösteriyor. Yılın ilk çeyreğindeki yüzde 4.5’lik büyüme performansı, ekonomimizin potansiyelinin ve gücünün en büyük ispatıdır”. Mübarek sanki dış borç,işsizlik,döviz,ithalat rekorları kıran,paraları betona, yandaşa,saraylara,uçaklara, arabalara,lükse saçmış,hayatın her geçen gün daha da zorlaştığı,ekonomik,sosyal, toplumsal her yönden dibe doğru hızla giden Türkiye’den değil de bizi kıskanan teknoloji ve sanayi ülkesi Almanya’dan bahsediyor ama yiyen çok maalesef…

Hey gidi
22 dakika önce
Reply to  Hey gidi

Adam doğru diyor heryeri sattık toplanan paraları dağıttık ekonomoyi düzelttik diyor yakında dön kalmiycak dön heryeri saticaklar yine

Teknik
1 gün önce

Demek sirket bunu bekliyordu bu yüzden son güne kadar mail atılmadı. Ücretsiz izne cıkmaktansa böyle daha iyi oldu. Hayırlısı olsun. İns bu ay icerisinde ucuslarla toparlanırız.

Her meslek kutsaldır
1 gün önce

1 ay uzatılmazı iyi oldu şirket yoksa çakallık yapma peşindeydi.hayrlısı olur inş.birdahaki ayda da tam bir şekilde devam ederiz

Unknown
1 gün önce

Ulan şimdi çakallık peşinde olan şirket 1 ay sonra kuzu mu olacak ?

Teknik
1 gün önce
Reply to  Unknown

İşler birazda olsa düzelir gözüyle bakıyoruz mecbur unknown kardes

Unknown
1 gün önce
Reply to  Teknik

İşler biraz daha düzelse de dokunmadıkları bir kulakarkamız kaldı sence dokunmadan bırakırlar mı Teknik kardeş?

Teknik
1 gün önce
Reply to  Unknown

Unknown kardes bana ne kiziyosun ben mi dokunuyorum kulak arkana 🙂 Umut fakirin ekmegi diye bekliyoruz iste

Teknik 7777
1 gün önce
Reply to  Unknown

Bırakırlar da kıkırdağı

i.k
23 saat önce
Reply to  Teknik 7777

kıkırdakta severiz 🙂

Kartal
1 gün önce

Bakalım 1 temmuz yalanmi olucak yoksa tam çalışmaya mi girilcek hep birlikte gorucez bakalım yoksa şirket bu fırsatı degerlendircekmi hem sigortadan hem ikramiyeden yemekten kar yapmış olucak sendika nasıl bir rol oynuycak

AT BAKIM JOKEY KULÜBÜ
1 gün önce

Yahu şimdi 1 temmuz başlanacak diyorlar, Cumhurbaşkanı temmuz da devam edilecek diyor ben birşey anlamadım valla

Teknik
1 gün önce

Bms 3-32 type 2 getirin 1 ay daha yağlayacaklar.

Teknik C/S
1 gün önce

20 gün calıssak baride tam maas alsak…

Mehmet
1 gün önce
Reply to  Teknik C/S

Temmuz ayında toplam calisma günü zaten 21 😉

Havacı
1 gün önce
Reply to  Mehmet

Ay ister 28 gün çeksin ister 31 gün, her zaman aylık çalışma günü 30 gün olarak alınır. Maaşlar, sigorta primleri, tüm hesaplar 30 gün üzerinden yapılır. Sizin 21 gün dediğiniz şey iş günü. İş günü sadece fiili olarak iş yapacağınız süreyi gösterir.

Mehmet
1 gün önce
Reply to  Havacı

ciddimisin 21 gün iş günüymüş hadiya :)) bende onu dedim zaten 21 iş günü var diye okur yazarlık yok galiba .. çalışma günü nedir öğren birazcık araştırmayla başarabilirsin bence .. (çalışma günü = iş günü )

Sam-Et
1 gün önce
Reply to  Mehmet

Çakal

Havacı
1 gün önce
Reply to  Mehmet

Tam çalıştığın bir ayın bordrosunu aç, çalışılan gün sayısına bak.

Mehmet
1 gün önce
Reply to  Havacı

Hala okudugunu anlamamakta israr ediyosun orada calisma gunu yaziyo calisilan gun degil bunlar farkli kavramlar .. bak tdk ne diyo…çalışma günü (belirtme hâli çalışma gününü, çoğulu çalışma günleri)

[1] Tatil günleri dışında kalan ve çalışılabilen her gün, iş günü
Köken Düzenle
[1] Türkçe
Kaynakça Düzenle
Türk Dil Kurumu: “çalışma günü
Bilmemek.ayip degil ogrenmemek ayip ve sen bunda israr ediyosun