Emirates’te işten çıkarmalar 9 bin kişiyi bulabilir

Emirates’te işten çıkarmalar 9 bin kişiyi bulabilir

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle iş gücünü yüzde 10 oranında azaltan Emirates Havayolları, 9 bin kişinin işten çıkarılabileceğini duyurdu.

270 geniş gövdeli uçak filosuna sahip Orta Doğu’nun en büyük hava yolu şirketi, virüsün yayılmasını engellemek amacıyla mart ayı sonunda operasyonlarını durdurmuştu. Emirates Havayolları’nın kriz öncesi 157 şehre uçuşu vardı, ancak şirket ağustos ortasından itibaren sadece 58 kente uçuş düzenlemeyi planlıyor.

Şirketin başkanı Tim Clark, operasyonların normale dönmesinin en az 4 yıl alabileceğini ifade etti ve işten çıkarmaların artabileceğini söyledi.

Emirates Havayolları krizden önce 4 bin 300 pilot ve 22 bin kabin ekibi görevlisi dahil yaklaşık 60 bin personel çalıştırıyordu. Clark yüzde 10 civarında personelin işten çıkarıldığını, bu oranın yüzde 15’e yükseltilmesinin olası olduğunu iletti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
zeus
1 ay önce

helal olsun beee araplar bizi almak için pilot çıkartıo, tam da tırsıyodum bu kadar asparagas işten çıkarma haberi yaparken meşhur düşman kardiş havacılık platformlarımız, taa şubat ve mart maaşlarını bile alamamışken daha da çöker onurlu şirketim emeklerimizin üstüne diye…

Herkes kendine cok dikkat etsın
1 ay önce

Ekim de cıkartım var