Emirates B777 Acil İniş Yaptı

Emirates B777 Acil İniş Yaptı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai’den Hindistan Thiruvananthapuram’a 170 yolcusu ile giden EK-522 sefer sayılı Emirates Airlines Boeing 777-200 uçağı *Umman Denizi üzerinde 470nm (Nautical Miles deniz mili) seyrederken, Karaçi’nin (Pakistan) güneydoğusunda, ekip sol motoru (Trent 892) kapatmak istediğinde, 250* FL (uçuş seviyesi) aşağı sürüklendi .
Uçuş ekibinin aldığı karar ile uçak, 90 dakika sonra Karaçi’ye divert etti. Frekanstan bir dinleyicinin raporuna göre; ekip PAN-okyanus acil prosedürü (Oceanic contingency procedure) deklare etti. Sol motor arızası ile sağa dönerek 280 FL’ye alçaldı.
Yedek Boeing 777-300 devreye girerek Karaçi’ye sevk edildi. Neticede; 10 saatlik bir rötarla Hindistan’a ulaşıldı. Olaylı uçak şu anda hala Karaçi’de yerde duruyor. *Hint Okyanusu’nun bir bölümüne verilen addır. Doğusunda Hindistan, kuzeyinde Pakistan ve batısında da Umman Körfezi, Arap Yarımadası ve Aden Körfezi, yer alır. *Uçuş seviyesi (FL), herhangi bir hava taşıtının standart atmosfer basıncı hattına göre irtifası. FL, İngilizceflight level kavramının kısaltmasıdır.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.