EasyJet 10 havaalanından uçmaya devam edecek

EasyJet 10 havaalanından uçmaya devam edecek

EasyJet, korona virüsü krizi sonrası planlarını açıklayan en son havayolu şirketi oldu. Şirket bugün yaptığı açıklamada; uçakların bir kısmının 15 Haziran’dan itibaren gökyüzüne geri döneceğini bildirdi.

EasyJet uçuşlarının geri dönüşünü olan 21 Avrupa havaalanından 10’u Birleşik Krallık’ta ve Belfast, Birmingham, Bristol, Edinburgh, Glasgow, Inverness, Man Adası, Liverpool, Londra Gatwick ve Newcastle’ı içeriyor. Bu listenin kayda değer istisnaları ise; EasyJet’in, henüz faaliyetlerine devam etmeyi planlamadığı Luton, Manchester, Southend ve Stansted havalimanlarıdır.

Başlangıçta havayolu; bugünkü basın açıklamasında ayrıntılandırılmayan ve iç hat uçuşlarının yanısıra çok az sayıda da olsa uluslararası uçuş yapmayı planlıyor.

EasyJet CEO’su Johan Lundgren yaptığı açıklamada, Bunlar, operasyonlara devam etmek için attığımız küçük ve dikkatle planlanmış adımlar ve Avrupa genelinde durumu yakından izlemeye devam edeceğiz. Böylece daha fazla kısıtlama kaldırıldığında talebi karşılamak için zamanla gelişmeye devam ederken aynı zamanda verimli bir şekilde müşterilerimizin uçmak istediği rotalarda çalışmamızı sağlayacağız.

Havayolu; çoğunlukla iç hat uçuşlarına devam ederek, gelen yolcular için hükümetin koyduğu seyahat kısıtlamalarından kaçınmayı planlıyor. Bu kısıtlamalara örnek olarak; İngiltere’nin, ülkeye gelen uluslararası yolculardan, kendilerini 14 gün boyunca tecrit etmelerini talep etmeyi planlıyor. Bu da  pek çok uluslararası yolcunun ülkeye gelmek istememesine sebep oluyor. EasyJet; uçuşlarını yerli tutarak, İngiltere’deki gezginlerin hareketine güveniyor. Bu da yolcular için 14 günlük karantina şartından kaçınabilmelerini sağlıyor.

Avrupa’daki pek çok havayolu şirketinin yaptığı gibi; EasyJet de, yolcularının ve mürettebatının güvenliğini sağlamak için ekstra önlemler alacak. Normal temizlik protokollerine ek olarak günlük dezenfeksiyon sürecini de içerecek şekilde geliştirilmiş uçak temizliği ve dezenfeksiyonu da olacak.

Yolcuların, mürettebatın ve yerdeki görevlilerin maske takması gerekecektir. Yolcuların veya mürettebatın fazladan ihtiyacı olması durumunda yedek maskeler, eldivenler ve el dezenfektanı da uçakta bulundurulacaktır.

Ayrıca havayolu, uçak içi hizmetleri tamamen kesiyor. Uçuşlar yeniden devam etmeye başladıktan sonra bir süreliğine herhangi bir yiyecek veya içecek servisi yapılmayacak.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.