DÜSSELDROF UÇAĞINDA YANGIN PANİĞİ

DÜSSELDROF UÇAĞINDA YANGIN PANİĞİ

Pegasus’un Düsseldorf uçağında yangın paniği!

Sabiha Gökçen-Düsseldorf seferini yapan Pegasus uçağında Düsseldorf Havaalanı’na indikten sonra yangın paniği yaşandı.

Pegasus Havayolları’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Sabiha Gökçen-Düsseldorf seferini yapan PC1003 sefer sayılı TC-CPU kuyruk tescilli uçağımız, bugün Düsseldorf Havaalanı’na sorunsuz ve emniyetli bir şekilde inişini gerçekleştirmiştir. Park yerine yanaşması esnasında kule tarafından uçak altında alev ve duman görüldüğüne dair ikazda bulunulmuştur.

* Uçuş ekibimiz, misafirlerimizin emniyeti için acil terk etme prosedürünü devreye sokmuştur ve prosedüre uygun olarak tüm misafirlerimizin emniyetle tahliyeleri sağlanmıştır. Düsseldorf Havaalanı’ndan aldığımız bilgiye göre, uçağımızda müdahale gerektiren herhangi bir durum olmadığı teyit edilmiştir.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Bence
4 ay önce

Pegasusun üstüne oynuyorlar dikkat ediyorum son zamanlarda hep olumsuz haberler kötüleme karalama…bunun arkasında hem borsa da hisse değerini düşürüp ölü fiyatından almaya çalışan yabancılar hem de içerde sabah ATV a haber gibi yandaş medya ve arkasındaki hükümet.Rahatsız ediyor çünkü Pegasus Thy gibi otlakları değil dilediklerini atayıp nemalandıkları çalışmadan para kazandıkları bir şirket değil biz havacılık çalışanları neyin ne olduğunu görüyoruz ama halk özellikle hükümet yanlısı son 15 yılda yarattıkları cahil toplum bunu bilmiyor ve korkuyoruz vs gibi yaklaşımlar oluyor.İnadına Pegasus diyorum ve ekliyorum Pegasus teknik camiasıyla en sağlam şirkettir Türkiye’de bu yorumu okuyan havacılık dışı kişiler güvenle binin uçun ve… Devamını oku »

Bence'ye
4 ay önce
Reply to  Bence

THY Pegasusu kendine rakip görmez. Birisi super ligde diğeri ikinci lig takımı.Armut ile elmayı karıştırmayalım lütfen

sozde milli
4 ay önce
Reply to  Bence

kardesim kalbimiz ve dualarimiz sizlerle insallah bu suriye sevdalisi Turk dusmanlarina Allah tez kurtulus inkabi saglar

Cin Ali işini bilir
4 ay önce
Reply to  Bence

hadi len. Pegasus eski pegasus değil. mağazacı birini koltuğa oturttular.ne anlar havacıktan cin ali ucuza kapmıştır bu yöneticiyi.

Zart haber
4 ay önce
Reply to  Bence

superligci iddaci arkadas devlet desteğini cek altindan görelim kim hangi ligde… 10 seneye kalmaz gorursun ligleri

Yazık
4 ay önce
Reply to  Bence

Yahu allahtan kork iki yılda 3 kaza iki uçak olayı ve senin anlattıkların.Sen ne anlatıyorsun kardeşim.Millet hiç birşey olmamış gibimi davransın istiyorsun. Ne içiyorsun bilmiyorum ama iyi kafa yapıyor. Karşınızdakileri nasıl görüyorsun bilmem ama emin ol herkes senden daha bilinçli. Bazan susmak edeptir ve şimdi susmak zamanıdır. İnşallah anlamışsındır.

Bence1
4 ay önce
Reply to  Bence

Saçmalamayın ,2 yılda 3 uçak kazası oturup bu işi bilen bir yönetici bulun ekibiyle şirketin vizyonunu düzeltsin,bu eğitim ,safety ve uçuş işletmeyle işleri çok zor.yolcu size niye güvensin,biraz öz eleştiri yapın ona buna çamur atacağınıza,kolay gelsin.

Psiko
4 ay önce

Uçak körüklü park pozisyonunda. Slidelardan acil tahliyeyi videodan izledim. Uçakta ne bir duman ne de alev-ateş görülmüyor. Sola arka kapıdan ilk çıkan 1 (veya 2) kişi panik içinde slide kullanmak yerine kendini aprona atmayı yeğlemiş, kesin yaralanmış olmalılar. Pegasus SHGM’yi devreye sokarak Alman Sivil Havacılığından yanlış alarm verip acil tahliye skandalına sebep olan görevlinin ifadesinin alınmasını talep etmelidir. 3 kapının slide’ı açılmış. Yenileri ile değiştirilmeden yolculu olarak uçamaz. Prestij ve ekonomik kayıplar var. Gerekirse Almanya’da Düsseldorf Havalimanı aleyhine tazminat davası bile açılabilir. Onur Air’e Hollanda’nın oynadığı oyunu hatırlıyorum ve Pegasus’a oynanan bir oyun olduğunu sanıyorum. Bu arada, kim hangi ligte… Devamını oku »

Bu Nasıl Kuleci
4 ay önce
Reply to  Psiko

Şayet altta bir kasıt yoksa böyle bir adam asla kule operatörü olamaz. Tek kelime ile kulecinin halt yemesi. Bence Pegasus, SHGM yi de devreye sokarak bu adamlardan tazminat talebinde bulunmalı.
Böyle bir olayda bile halen THY/Pegasus kıyaslaması yapanları da şiddetle kınıyorum. Her ikisi de bu ülkenin göz bebeği ve birer milli değeridir.

Stres
4 ay önce

Pegasus kaptan ve FO ları üstünde büyük bir stres olduğunu düşünüyorum. Yönetici pozisyonlarındakilerin kaptanlığa terfi ve eğitimler konusunda gerçekçi çözüm bulmaları şart. Zamanında alınan hatalı kararları gidermek için aldıkları acil tedbirlerin daha büyük sıkıntılar doğurmamasını diliyorum.

Kulen’nin işgüzar’lığı
4 ay önce

Canlı video’u seyrettim, uçağın altında ne duman var, ne de yangın. Lakin kulenin işgüzarlığı bakın nelere mal oluyor. Ekibin uygulaması kurallara uygun ve tamamen doğru. Böyle bir ikazda evacuation yapmasa hele Almanya’da adamı ipe götürürler. Burada suçlanması ve eleştirilmesi gereken yer kesinlikle Pegasus değil, kule görevlisi olmalı. Kimbilir ekibi nasıl paniğe soktu.

Abbas
4 ay önce

Adam videodan izledim yangın yok, kulenin iş güzarligi yazmış. Kuleye değilde izlediği videodan yorum yazana inanmak isteyen varsa buyursun.

Hocanin fıkrası gibi bana mı inanıyorsun eşşeğe mi?

Flying Dutchman
4 ay önce

Sefa Hocam selam,
Bence Pegasus ile SAW’ın yükselişi, THY ile IGA’nın malum zorlukları, Pegasus’un hızlı yükselişinden dolayı THY’ye tabiri caiz ise tehdit oluşturması ya da THY’nin Pegasus’u kendilerine rakip görmesi vesaireden dolayı Pegasus’u kasıtlı bitirme politikası mı?
Saygılar,

korkak topm
4 ay önce

baska ne olabilir ??? Bu memlekette neler neler oluyor kimsenin ruby duruyor… New airporttaki eziyeti hem yolcu hem calisani yasiyor ama Mustehak

Yorummm
4 ay önce

Ne çektin beeee PEGASUS

B1 Cs
4 ay önce

Şimdiye kadar bir çok farklı şirkette uçak teknisyenliği yaptım şu an da ıssız bir teknisyen olarak kim hangi ligde bunu tartışmak yerine kime nasıl faydam olur ülkem için onu arastirsan daha iyi olur boylelikle birilerine iş kapısı olur ben bunu onu düşünen biriyim ats batti MNG satildi habom evrim gecirdi iş imkanı saglayan 10 şirket ya var ya yok şirketleri karalamak yerine nasıl bir tık faydam olur bunu düşünün dünya kadar borcu olup ıssız olan iş bekleyen teknisyenler var bugün pgs u karalarsın yarın domino etkisi yüzünden sen ıssız kalırsın cahil arkadaşım yapma kendine yapsan senin vesilen ile evde rızık… Devamını oku »

Flying Dutchman
4 ay önce

CinAli Deve kes Deve

Vatandas3
4 ay önce

Za haberin ettigi baktigi gordunuz mu ?? yuzlerce kisinin ekmek dedigi havayoluyla sirketi ile ilgili attigi basliga bir bakin Vatan hainligi degikdir de nedir a!? vatamseverlik bu kadar ucuzladi mi m!???

Pegasusun hep olumsuz haberleri
4 ay önce

Bilet almaya korkuyorum.. hiç guvence vermıyor artık. Ya ciddi sorunlar var ucus guvenlıgı ile ılgılı yada bitirmeye calısıyorlar..

Teknisyen
4 ay önce

Emin olabilirsin bu kadarı tesadüf değil. Ve emin olabilirsin pegasus bu olumsuzluklarda en suçsuzu

Emekli Kaptan
4 ay önce

Çoluğumu, çocuğumu büyük bir güvenle ve her zaman Pegasus uçağına bindirir uçururum. Bu günlerde Pegasus üzerinde bir takım karalama kampanyaları döndüğünü görmemek için kör olmak lazım

Vatandas
4 ay önce

🙂 Otobus bileti al yahu ne cahil milletin ucaklari biz mi uretiyoruz da kokuyorsun??? adamlarin filosu en genc file amerikan ve avrupa ucaklari bunlara sirketin ne alakasi var belliki nemalandirmiyorlar suriye sevdalilarini boyle uzerine oynaniyor… Allahnda bir adaleti vardir elbet… bekleyip gorelim