Dubai Hava Gösterisi 2019’da 54.5 milyar ABD Doları satış yapıldı

Dubai Hava Gösterisi 2019’da 54.5 milyar ABD Doları satış yapıldı

1.288’den fazla katılımcı, etkinliğin sergilendiği ekranda 161 uçak ve konferanslar ve ana gösterilerle dolu bir programa sahip olan program, 84.043 ticari katılımcının gösterdiği gibi, bugüne kadarki en işlek programdı. Satışlar da artmakta, sipariş defteri işyerinde kapatılarak 54.5 milyar ABD Doları ulaştı.

Bu standlar arasında Suudi Arabistan’ın önemli bir etkinlik sponsoru olan Helikopter Şirketi de dahil olmak üzere 100 yeni katılımcı yer aldı. CEO Yahya Homoud Alghoraibi, firmanın ilk gösterisinin “çok başarılı” olduğunu söyledi.

“Beklediğimizden daha fazlasını yaptık, birçok şirketle tanıştık, çok sayıda şirketle görüşmeler yaptık, çok sayıda müşteri gördük ve uçaklarımızı birçok insana da gösterdik, bu yüzden olanlardan çok memnunuz. Biz yeni bir şirketiz, bu yüzden ilişkiler çok önemlidir. İletişim de önemlidir ve Dubai Hava Gösterisi en iyi iletişimcilerden biridir.” dedi.

Ayrıca bu yıl ilk kez sahneye çıkmadan kısa bir süre önce başlatılan ve beş adet havacılık kabiliyeti kümesinde çalışan 25 yerel kuruluştan oluşan bir grup olan EDGE oldu. EDGE şemsiyesi altında oturan firmalar arasında Al-Tarık ve CEO’su Theunis Botha, Dubai Hava Gösterisi’nin markanın bölgedeki varlığını tespit etmek için harika bir yol olduğunu söyledi. “EDGE çok iyi karşılandı. Çok meşguldük ve çevremizdeki birçok dost ulusun istekleri ve ilgileri ile doluyuz. Ben sunduğumuz ürün yelpazesine canlı olarak ilgi duyan mükemmel bir şovum olduğunu düşünüyorum ve bu heyecan vericidir.” dedi.

Başka bir yerde, sektöre özgü anahtar notlar, soru-cevap oturumları ve ağ oluşturma fırsatları sunan bir dizi özel konferans, çok sayıda profesyonelin ilgisini çekti. İki gün boyunca düzenlenen Küresel Hava Trafik Yönetimi (GATM) konferansı, trafik kontrolünün geleceğine yakından baktı, sanal kuleler özellikle sıcak bir konu oldu.

Kargo taşımacılığı, hava taşımacılığı endüstrisine odaklanan ve hem coğrafi hem de işletme sınırları arasında veri paylaşımının kilit bir odak noktası olduğu bir gösteridir.

2019’da ilk kez, BAE Uzay Ajansı’nın ev sahipliği yaptığı ve diğerlerinin yanı sıra BM ve Boeing’in konuşmacılarını içeren kendi konferans programı ile bölgesel olarak uzay araştırmalarına artan bir odaklanma tanındı. Küresel bilim endüstrisinin geleceğinde kadın bilimcilerin, araştırmacıların, mühendislerin ve astronotların oynayacağı kilit rolü incelemeyi amaçlayan konferans, büyük bir beraberlik ve eski bir astronot olduğunu kanıtladı. Avrupa Uzay Ajansı Claudie Haigneré, katılım seviyesini çok cesaret verici bulduğunu söyledi. “Burada gerçekten bir şeyler olduğunu hissettim ve gerçekten etkilendim çünkü bu değişim için gerçek bir olasılık gösteriyor. Buraya gelen yeni nesil çok canlandırıcı.” dedi.

Bu arada, Uzay Teknik Müzakereleri takvimi, gelecek nesil uzay araştırmaları için gereken teknolojik gelişmelere ve daha geniş dünya üzerindeki etkilerinin beklendiğine derinlemesine baktı. Gerçekten de, hem teknoloji hem de uzay araştırmalarının endüstrinin tüm yönleri üzerindeki etkisi, Dubai Polisinin yeni uçan bisikletinden acil durumlara ulaşması zor olan araçlardan medivac alanındaki yeni ürünlere, ilk ticari alana kadar sergilenen sergiler arasında kanıtlandı. Virgin Galactic’ten uçuş takımları gösterildi.

Gösterinin doruk noktası hakkında yaptığı açıklamada, gösteri organizatörleri Tarsus F&E LLC Middle East Genel Müdürü Michele van Akelijen, “Her zaman son şovumuzdan daha iyi performans göstermek istiyoruz ve 2019 beklentilerin üzerinde ve ötesinde gitti, ilgi çekici ve yenilikçi konferanslar, sergiler ve sergilenen sergilerle birlikte çok büyük işler yapıldı.”

“Katılımcıların bir sonraki baskı için yeniden rezervasyon yaptığını gördük ve önümüzdeki iki yıllık havacılık geliştirme projesinin 2021 baskısının ne getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Dubai Hava Gösterisi 14-18 Kasım 2021 tarihleri arasında geri dönecek.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.