DHMİ HAVACILIK FORUMU DÜZENLİYOR

DHMİ HAVACILIK FORUMU DÜZENLİYOR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen  “1.Genel Havacılık Forumu” 28 Kasım 2015’te İstanbul’da yapılacak.

Havayolu sektörünün alt yapısı niteliğindeki genel havacılığın sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışılacağı forum hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Serdar Hüseyin Yıldırım, “Önemi tam anlaşılamayarak bugüne kadar ihmal edilen genel havacılık sektörü, ilk kez bu denli kapsamlı bir şekilde forumda ele alınacak.” dedi.

Havacılığın altyapısını geliştirmenin genel havacılığı geliştirmekle mümkün olduğunu belirten Yıldırım şöyle konuştu:  “ Hükümetimizin başarılı ulaştırma politikaları ve Bakanlığımızın dünya çapında ses getiren muazzam projeleri ile toplumumuz uçaklarla tanıştı, herkes uçağa biniyor, havayolu halkın yolu haline geldi. Bu elbette büyük bir gelişme. Bu gelişmenin daha ileri noktalara taşınması,  genel havacılığın yaygınlaştırılmasına bağlı. İnsanlar havacılığı gerçekten yaşayarak öğrenirse, tabana yayılırsa bu iş, o zaman daha büyük hamleleri yapmak mümkün olur. Bunun için sektörün önünü açacak, büyümesini sağlayacak tedbirlerin alınması gerekiyor. İşte, bütün paydaşların katılacağı, gündemin sadece genel havacılık olacağı 1. Genel Havacılık Forumunda, ortak akıl anlayışı ile bu önemli meseleler ele alınacak.

Formun gerçekleşmesinde himaye ve desteklerini esirgemeyen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımıza, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüze ve Ana Sponsor İGA’ya teşekkürlerimi sunuyorum.”