Delta Havayolları, Korona Virüsünün etkilerine karşı önlem alıyor

Delta Havayolları, Korona Virüsünün etkilerine karşı önlem alıyor

 

Delta Havayolları yaptıkları bir açıklamada, Seoul’e olan sefer ve hizmetleri azaltacaklarını belirtmiştir. Bu son açıklama tam da Güney Kore’de korona virüsüne yakalanan insan sayısında giderek büyüyen bir artış olduğu zamanda gelmiştir. Bu durum hem Delta Havayolları hem de ortakları olan Kore Havayolları şirketi için oldukça önemli bir durumdur.

Atlanta merkezli Delta Havayolları; Güney Kore’de korona virüsüne yakalanan insan sayısındaki büyük artış sebebiyle , 29 Şubat 2020’den itibaren olmak üzere Seoul’e olan sefer ve hizmetlerini azaltacaklarını açıklamışlardır.29 Şubat’tan itibaren 30 Nisan’a kadar; Delta Havayolları , planlamış oldukları uçuş programını : Minneapolis-Seoul arası uçuşları ve Atlanta, Detroit ile Seattle’dan yapılan uçuşları haftada beş kez olacak şeklinde yeniden düzenlemiştir.Ayrıca, 29 Mart 2020’den itibaren Seoul’den Manila’ya yapılması planlanan uçuşlar da artık 1 Mayıs 2020’den itibaren başlayacaktır.

Genel bakış
Seoul veya ötesine uçmak için Delta Havayollarını tercih eden yolcular, kendi uçuş planlarını takip etmeli ve uçuşlarının iptal edilmesi ihtimaline karşı Delta Havayollarının telafi için önerilerini düşünmelidirler. Delta Havayolları her ne kadar Seoul ve Çin’e olan uçuşlarını Mayıs’a kadar eski seviyesine ulaşmasını beklese de Korona virüsünün halen yayılmaya devam etmesi sebebiyle bu kesin değildir.

Kaldı ki , her ne kadar bu virüsle ilgili durum çözülse de eskiden var olan yolcu/müşteri güvenine yeniden ulaşabilmek zaman alacaktır. Ve o zamana kadar da , Doğu Asya bölgesinde yolcu taşımacılığı söz konusu olunca, Delta Havayollarının büyük bir yara almasını bekleyin bu durumdan.

 

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments