Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Reuters’a açıklamalar! S-400 ve F-35…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Reuters’a açıklamalar! S-400 ve F-35…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uluslararası haber ajansı Reuters’ın sorularını yanıtladı. Erdoğan, “Bölgede barış için S-400’leri almak zorundaydık. Bu sistemin F-35’lerle çakışan bir yönü söz konusu değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

ABD İLE S-400 GERİLİMİ

Rusya samimi bir yaklaşım ortaya koydu.Bölgede barış için bu adımı atmak durumundaydık. En geç Nisan ayına kadar yerlerine monte edilmiş olacak. Savunma sanayinde çok önemli adımlar atıyoruz. Bu bir savunma sistemi. F-35’lerle çatışan veya çakışan bir yönü söz konusu değildir.

ABD İLE F-35 GERİLİMİ

Biz sadece alıcı değil, aynı zamanda üretici durumundayız.

ABD seyahatinde sayın Trump ile bunları da konuşacağız. Trump’la birbirimize hep şeffaf ve rasyonel davrandık. Trump’a sizden belli miktar Patriot alabiliriz dedim. F-35’lerde önümüz tıkanırsa çaresine bakacağız.

(Ankara’da üçlü Suriye zirvesi) Hem İran ile hem Rusya ile ikili görüşmelerimiz olacak hem de üçlü görüşmemiz olacak. Buradaki beklenti anlık ateşkesler değildir. Göçün sona erdirilmesini, ateşkesin teminini hedefliyoruz. İdlib halkına her türlü yardımı ulaştırmaya çalışıyoruz. Göçe karşı gerekirse kapıları açmak zorundayız dedim.

Almanya ve Fransa ile Ekim’de dörtlü zirve de gündemde.

(ABD ile Güvenli Bölge sıkıntısı) YPG/PYD PKK’nın bir koludur bunu Batı’ya anlatamadık. ABD buraya on binlerce TIR dolusu mühimmat getirdi. NATO ortağınıza parayla vermediğinizi bunlara bedava veriyorsunuz. Sayın Trump bizi anlamalı diye düşünüyorum. Bu oyalama siyaseti bizim sabrımızı deneme midir? 20 mil yani yaklaşık 30 km talebi Sayın Trump’tan geldi. Trump’ın dediklerine altındaki ekip uymadı. (MYNET)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.