Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te önemli açıklamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te önemli açıklamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST’te konuşuyor.

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul), beşinci gününde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST’i ziyaret ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl 2500 finalistimizle etkinliğimiz gerçekleşmişti. Bu yıl da 10 bin finalist ve 122 ülke katılımcısıyla TEKNOFEST rekor kırdı. Bu etkinliğin ülkemizin en önemli markalarından biri olacağını düşünüyorum.

Bilim insanlarımızı davet etmiştim. İlk günden itibaren müthiş bir talep oldu. Dünyanın her yerinden akademisyenler Türkiye’de çalışmak istiyoruz diye bize başvuru yapıyor. Yoğun ilgiyle karşılaştığımız Uluslararası Araştırma programımıza önümüzdeki yılda devam edeceğimizi müjdelemek isterim. (Milliyet)

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
He ya he

Tank palet fabrikasını satan adam bunları diyor gel de gülme

salla

Salla bakalım nereye kadar?

anlat anlat

Anlatılanlara baksan sanırsın Türkiye değil Almanya mübarek. Gönül ister ama bu zihniyetle olamayız,olamıyoruz da.

güler misin ağlar mısın

Dünyanın her yerinden akademisyenler başvuru yapıyormuş vay bee. Nereden acaba Somali,Afganistan,Endonezya falan mı? Diyanet işleri bütçesinin milli eğitim bakanlığından fazla olduğu,üniversitelerde hocaların olmadığı,eğitim kalitesinde dünyada son sıralarda olan,her yeri sorun, herşeyi problem olan bir ülkeye kim gelmek ister acaba? Ayrıca uluslararası araştırma programını neyle yapacaksın, para yok diye 50 milyon dolara tank fabrikasını sattın sonra 500 milyon dolara uçak son olarak da 80 milyon TL’lik 4 araba aldın. Uçakları,arabaları mı satacaksın? Olmayan itibardan tasarruf olmaz aman haa !