Coronavirüs şüphesiyle Medipol Hastanesi’ne giden THY’nin kabin amiri kabul edilmedi

Coronavirüs şüphesiyle Medipol Hastanesi’ne giden THY’nin kabin amiri kabul edilmedi

 

 

Fahrettin Koca’nın sahibi olduğu Medipol Hastanesi’nin coronavirüslü hastaları kabul etmediği iddia edildi. THY personeli bir kabin amirinin Covid-19 belirtileriyle gittiği hastaneden “Size bakamayız” yanıtının aldığı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Arnavutluk’un başkenti Tiran’a ve sonrasında Ankara’ya seferi yapan THY’nin bir kabin amiri, aradan 4 gün geçtikten sonra sabah saat 8 sularında mide bulantısıyla uyandı. Ateşi 38 ila 38.5 arasında değişen THY personeli, ciddi bir hâlsizlik ve öksürük şikâyetiyle Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesine götürüldü. Hastanede yaşanan yoğunluk nedeniyle ve durumun aciliyetine rağmen sıra olmasından kaynaklı acil müdahale alamayan kişi, bunun üzerine Medipol Hastanesi’ne gidildi.

“Bize gelen talimat var, size bakamayız”

Kabin amirinin refakatçisi, hastanenin acil servisinde bulunan enfeksiyon doktorunun kendilerine “Bize gelen talimat var, size bakamayız. Eve gidin Parol için,” dediğini iddia etti. Bunun üzerine 184’ü arayarak şikâyet oluşturan refakatçi, kendisinin 112’ye aktarıldığını ifade etti. Kendilerinde parmaktan kandaki oksijen doygunluğunu ölçmeye yarayan nabız oksimetresi olduğunu belirten refakatçi, “Oksijen doygunluğu yüzde 92 çıktı. Bu beni biraz korkuttu çünkü yüzde 96’nın altı her zaman riskli” diye konuştu.

“Bizi depo gibi bir yere attılar, 2.5 saat bekledik”

112’deki doktora bağlandıklarını belirten refakatçi, kendilerine “Durumunuz ciddi,” denildiğini ve acilen ambulans gönderildiğini ifade etti. Bunun üzerine kabin amiri, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Götürüldükleri yerdeki şartların çok kötü olduğunu belirten refakatçi, “Bizi depo gibi bir yere attılar, 2.5 saat bekledik ve kimse gelmedi. Bunun üzerine ben yine 184’ü arayarak şikâyet oluşturdum ve 5 dakika sonra 5-6 tane doktor geldi. Bugün test yapamayacaklarını söylediler. 8’inci katı kapatmışlar, karantina bölgesi yapmışlar.” ifadelerini kullandı.

İddiayı teyit etmek için Medipol Hastanesi’ni bu sabah aradığımızda, bize kendilerinin Covid-19 şüphesi taşıyan hastalara bakmadıkları bildirildi.(halktv)

 

Geri

18
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
pilot

bu gunleri unutma medipol hastahanesi…. biz unutmayacagız …

personel

Bir daha kapısından girmem o hastanenin

deli dumrul

bu eksi puan veren xxx neyin kafasında amk.

Kimin hastanesi medipol

medipol asil thy calisanlarina bakmalari gerekir hemen thy yurtdisinda yolculari ulkemize getirirken iyi de thy calisanina medipolde neden covid testi yapilmiyor thy ve havalimanalrnda calisanlara ozel olarak testlere oncelik verilmelidir

Teknisyen

Peki şimdiki durumu nasılmış? Başka bir hastanede test yaptırabilmiş mi? Bu bilgiyede ulaşabilirseniz paylaşın lütfen. Allah yardımcısı olsun, inşallah negatif olur, sağlığına kavuşur.

Teyyare

Ne demek kabul etmemek, Allah sizi bildiği yapsın, insanlar çaresizlikten ölsün mü? Bizler bu devletin vatandaşı değilmiyiz?

anladın sen

her yere bu eksi dislike ı beren o.ç kimdir acaba

!!!

Böyle bir durumda hayati risk ve insan hayatı umursanmadan insanlar çalıştırılıyor,virüs kapılınca hastaya bakılmıyor,bakmayan da konuşunca mangalda kül bırakmayan sağlık bakanının hastanesi,hasta daha sonra devlet hastanesinde de depo benzeri yerde bekletiliyor,işte gelişmiş,kalkınmış,zenginleşmiş Türkiye !

NERGİS...

Nasıl haber yapıyorsunuz pess.Bu kabin amirinin başına gelen bir olay değil.Kaptanımızın başına geldi.Allaha şükür ki sağlığı yerinde ve test negatif çıktı. Yazık olanki kaptanımızın eşi başından geçenleri sesli olarak watsaptan kime attıysa her grupta yayıldı…Şimdide yalan yanlış başlık atılıyor.Bu kadar olaya hakimsiniz bari başlığı doğru atsaydınız…Ne zaman doğru bir haber yapacak yada paylaşacaksınız ….NEZAMAMNNN…

cavit-19

sonra pozitife dönebilr

Cpt

Olayın kimin basına geldiği mi önemli, yoksa çirkinliği mi? Alışığız tk daki kadınların saçma sapan carlamalarına

Önemli Olan

Burda önemli olan THY nin personeline sahip çıkması, oda bir hayal kırıklığı.

Enkaz

Enkaz dönemi başlıyor , hastaneler yetersiz , önlem alma-reaksiyon hızımız çok düşük , G. Kore örnek alınsaydı böyle durumlar oluşmazdı , herşeyimiz lafta güzel gerçekte acınası hale geleceğiz , bekleyip izleyelim.

Nerden tutsan elinde kalır

Allah o hastanenin bin türlü belasını versin eşim ayağıyla gitti cenazesi çıktı lanet oldun onlara

caycı

daha nereye uçuluyorda virüs kapılıp tr ye getiriliyor almazlar tabi uçmayın kardeşim yeter maf ortalık

Amir

Kabin amirlerinin çoğu güvenilmez yaygaracı abartıcı insanlar. Bir kısmını tenzih ederim ancak amirin ifadeleri yanlış veya başka bir amaca hizmet etmek adına verilmiş olabilir.