Corendon’un 2016 yolcu beklentisi

Corendon’un 2016 yolcu beklentisi

Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’na (ITB) katılan Corendon Airlines, bu yıl Almanya’dan Türkiye’ye gidecek turist sayısında son dakika rezervasyonlarıyla artış beklediklerini belirtti.

Corendon Airlines, Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’na (ITB) katıldı. Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkelerin ilk sırasında yer alan Almanya’da düzenlenen ITB Berlin Fuarı’na Türkiye’den yoğun katılım dikkat çekti. Corendon Airlines, fuarda Alman turizm şirketlerinin yer aldığı salonda ziyaretçilerini ağırladı.

‘SENEYİ YÜZDE 10-15 DÜŞÜŞLE KAPATACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ’

Corendon standında Alman pazarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Corendon Airlines Almanya Bölge Temsilcisi Thomas Braun, “Türkiye’yi ziyaret eden Alman turist sayısında bu yıl yüzde 40’lık bir düşüş bekleniyor. Ancak Corendon Airlines olarak, çalıştığımız tur operatörleri ve Türkiye’nin fiyat-kalite oranına göre avantajlı konumuyla son dakika rezervasyonlarıyla seneyi yüzde 10-15 arası bir düşüşle kapatacağımızı düşünüyoruz” dedi.

‘ANTALYA’YA HAFTADA 30 UÇUŞ DÜZENLENECEK’

Braun sözlerine şöyle devam etti:“Corendon Airlines olarak 2016 yılı Almanya’da faaliyet gösterdiğimiz üçüncü yıl olacak. Nisan ayından başlayarak Almanya’nın 14 havalimanından Antalya’ya haftada 30 uçuş düzenleyeceğiz. Bu sezon için Alman pazarına 400 bin koltuk arz ediyoruz. Öngörümüz, 350 bin koltuk ile sezonu kapatacağımız.”

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.